Klaipėdos dramos teatro balandžio videorepertuaras ir kitos naujienos žiūrovams

Antigonė
Spektaklis „Antigonė“. © Kemel Photography

Klaipėdos dramos teatras džiaugiasi, kad ir karantino metu nenutrūksta ryšys su žiūrovais ir jį brangindamas kviečia saugiai savo namuose toliau žiūrėti spektaklių vaizdo įrašus bei naują tinklalaidę „Teatro bendruomenės dienoraštis“.

Spektaklių rodymo laikas – kaip įprasta teatre, nuo 18.30 val.

Klaipėdos dramos teatras

Belaukiant susitikimų teatre repertuarinių ir kai kurių neberodomų spektaklių, įrašus galima žiūrėti šiam laikotarpiui pritaikytoje Klaipėdos dramos teatro interneto svetainėje ir teatro feisbuko paskyroje. Spektaklių rodymo laikas – kaip įprasta teatre, nuo 18.30 val. Balandžio mėnesio Klaipėdos dramos teatro videorepertuare numatomi keturi spektakliai.

Balandžio 3 d. 18.30 val. žiūrėkite Mariaus Pažerecko režisuotą spektaklį „Labas rytas, pone Triuši!“ (16+). Pjesės autorius Milan Marković Matthis sako, kad tai – rinkos sąlygojamų šiuolaikinio meno ir visuomenės kritika, tai narcisistinių fantazijų analizė, istorija apie tarpgalaktinę draugystę, apie Budą ir drugelį, apie mažą paukštelį, nutūpusį ant peties, apie šunis, kates ir delfinus.

Balandžio 5 d. 18.30 val. specialiai lietuvių vaikams JAV ir Kanadoje bus rodomas spektaklis vaikams „Džiunglių knyga. Mauglio broliai“. Šis režisierės Kamilės Kondrotaitės spektaklis pasakoja visiems mums puikiai pažįstamą Rudyardo Kiplingo istoriją apie Mauglį, žmonių vaiką, kurį Indijos džiunglėse užaugino vilkai.

Balandžio  8 d. 18.30 val. galėsite pamatyti „Petro Ohėjaus kankinystė“, režisuotą Dariaus Rabašausko. S. Mrožeko pjesė, pagal kurią pastatytas spektaklis, – puikus klasikinės absurdo teatro estetikos pavyzdys. Tai siurrealistinis farsas, koketuojantis su kičo kultūra, demaskuojantis ir provokuojantis. Gal net pranašiškas – tai, kas šeštajame dešimtmetyje atrodė absurdiškai ir kėlė juoką, mūsų dienomis tapo įprastu reiškiniu – televiziniu realybės šou. Tačiau pjesė – toli gražu ne tik apie tai. 

Spektaklis vaikams „Džiunglių knyga. Mauglio broliai“. © Algirdas Kubaiitis

Balandžio 10 d. 18.30 val. – režisierės Māra Ķimele „Antigonė“, spektaklis pastatytas pagal prancūzų dramaturgo J. Anouilh pjesę. Antigonės istorija atkeliavo iš antikinės Graikijos mito „Septynetas prieš Tėbus“. Antikinėje Sofoklio tragedijoje (442 m. pr. Kr.) Antigonė – dievų įrankis, įrodantis tironui Kreontui, kad dieviškieji įstatymai svarbesni už žmonių sukurtuosius. Tai įrodyti Antigonė gali tik savo mirtimi. Netekęs visko Kreontas suvokia aukštesnįjį teisingumą ir apmąsto pražudytą gyvenimą. Šiame spektaklyje Antigonė – jauna mergaitė, ji nėra aklas dievų teisingumo įrankis. Pati renkasi mirtį, kad prieš tironiją ir jos taisykles laimėtų ne dievų įstatymai, o žmogiškumas.

Nauja tinklalaidė

Nuo balandžio 2 d. 16 val. teatro feisbuko paskyroje kviečiame žiūrėti pirmą tinklalaidę, kurios sumanymo autorius ir įgyvendintojas – aktorius Jonas Baranauskas, 2019 metų apdovanojimo „Padėkos kaukė“ laureatas. Jis kalbins teatro bendruomenės atstovus, teatro kūrėjus ir aptars su jais įvairius klausimus: kokie yra teatro kasdienybės užkulisiai? Kokia dabar teatro žmonių rutina, kaip jie save motyvuoja ir kuo gyvena karantino metu? Klausykite Jono pokalbių su teatralais šiomis ir kitomis temomis tinklalaidėje „Teatro bendruomenės dienoraštis“. Pirmasis pokalbis – su aktore Toma Gailiute.

Perkeliamas festivalis TheATRIUM

Teatro rengiamas ketvirtasis tarptautinis teatro festivalis TheATRIUM (Lietuvos spektkalių vitrina, ir tarptautinė programa) perkeliamas iš gegužės ir birželio į rugpjūčio ir rugsėjo mėnesius. Sekite naujienas festivalio feisbuko paskyroje: ten skelbiamos naujos spektaklių datos!

Laukiant susitikimų teatre, Klaipėdos dramos teatras linki visiems sveikatos ir saugumo.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments