Kita legendinio skrydžio istorijos pusė – Rimanto Milkinto skulptūrinėje instaliacijoje

„@per tris dienas“. © Galerija „Arka“

Rugpjūčio 14 d. bus atidengta Rimanto Milkinto skulptūrinė instaliacija „@per tris dienas“, menanti mažiau žinomas istorinio Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą detales.

Ne visi žino šią įkvepiančią istoriją kitu rakursu.

Galerija „Arka“

Kūrinys sukurtas kartu su Lietuvos dailininkų sąjungos galerija „Arka“ 2019–2020 m. įgyvendinant Vilniaus miesto savivaldybės programos „Kuriu Vilnių“ finansuotą projektą.

Oficialus skulptūros atidengimas ir projekto pristatymas vyks rugpjūčio 14 d., penktadienį, 17 val. prie LDS Skulptūros ir vitražo centro, įsikūrusio Dariaus ir Girėno g. 25. Skulptūrinė instaliacija „@per tris dienas” atidengiama festivalio „Skulptūra ir vitražas“, kurį organizuoja Skulptūros ir vitražo centras bei „Meno stalčius“, metu.

S. Dariaus ir S. Girėno tragiška istorija yra neatsiejama Lietuvos istorinės atminties ir tapatybės dalis. Drąsi jaunų lakūnų avantiūra daugeliui įsirėžusi kaip herojiškas įvykis. Tačiau ne visi žino šią įkvepiančią istoriją kitu rakursu ir tai, kad transatlantinio skrydžio ištakose slypi kūrybiškas sumanymas, kaip surinkti skrydžiui reikalingas lėšas.

Skulptūrinės instaliacijos montavimo darbai. © Galerija „Arka“

Buvo išleisti proginiai pašto ženklai ir vokai, kuriuos įsigydami JAV gyvenantys lietuviai finansiškai prisidėjo prie idėjos įgyvendinimo. Laiškus į Lietuvą šiuose vokuose Darius ir Girėnas gabeno istorinio skrydžio metu. Lėktuvui sudužus, rasti brezentiniai maišai su laiškais per tam metui rekordiškai trumpą laiką – tris dienas – pasiekė adresatus Lietuvoje.

Ši istorija ir įkvėpė projekto autorius sukurti jai atminimo ženklą.

Projektas, kurio įgyvendinimą rėmė Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos dailininkų sąjunga bei Skulptūros ir vitražo centras, prisideda prie to, jog urbanistinė, pramoninė ir vizualiai skurdi oro uosto teritorija pamažu įgautų šiuolaikišką įvaizdį ir ilgainiui taptų vystoma ir nuolat plečiama kultūrine vieša erdve.

„@per tris dienas“. © Galerija „Arka“

Skulptūros ir vitražo centro prieigose įkurdintas 7 metrų aukščio meninis akcentas ženklina centro aplinką ir inicijuoja viziją šią vietą pildyti daugiau meninių objektų, taip vystantis nuo miesto centro nutolusiam kultūros ir laisvos kūrybos traukos centrui.

Prie kūrinio įgyvendinimo prisidėjo menininkai Danas Aleksa ir Jonas Aničas.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments