Kino operatoriams po pertraukos vėl bus įteikti „Ąžuolo“ apdovanojimai

Ąžuolo apdovanojimai. © Vytautas Juozėnas

Po dviejų metų pertraukos sugrįžta Lietuvos kino operatorių asociacijos LAC organizuojami „Ąžuolo“ apdovanojimai, skirti pagerbti geriausius pastarųjų metų lietuvių kino operatorių darbus.

Džiaugiamės, kad sugebėjome prisitaikyti ir atrasti naujas formas renginiui įvykti.

Rytis Kurkulis

Šiemet, vasario mėnesį nauju formatu vyksiančiuose apdovanojimuose geriausio kino operatoriaus „Ąžuolo“ ir geriausio jaunojo kino operatoriaus „Gilės“ statulėlės bus teikiamos už dvejus metus – 2019-uosius ir 2020-uosius, kuriuos vertino dvi skirtingos komisijos.

Naujas apdovanojimų formatas

Nuo 2011 m. teikiami Lietuvos kino operatorių apdovanojimai praėjusiais metais neįvyko dėl koronaviruso pandemijos. Atsižvelgiant į dabartinę situaciją, šiemet Lietuvos kino operatorių asociacija LAC nusprendė išbandyti naują apdovanojimų formatą – vietoj ceremonijos žiūrovų virtualioje erdvėje lauks du vaizdo įrašai – juose diskutuos dviejų metų „Ąžuolų“ ir „Gilių“ nominantai, o po jų seks du trumpi pokalbiai su kiekvienos kategorijos nugalėtojais.

Tai – bene pirmas kartas Lietuvos kino istorijoje, kuomet prie vieno apvalaus stalo savo patirtimi dalinsis aktyviai šiuo metu kuriantys kino operatoriai. Diskusijas su nominantais moderuos kino istorikė dr. Lina Kaminskaitė-Jančorienė ir režisierius Mikas Žukauskas

Apdovanojimų diskusija. © Vytautas Juozėnas

„Praėję pandeminiai metai apvertė aukštyn kojomis įprastą visuomeninį gyvenimą – ne išimtis ir „Ąžuolo“ apdovanojimai, tačiau džiaugiamės, kad sugebėjome prisitaikyti ir atrasti naujas formas renginiui įvykti. Esame dėkingi kolegoms, kurie rado būdų paremti apdovanojimus, ir nors šiemet renginio dalyviai vietoj šampano taurės bus pasveikinti covid-19 testu, tikime, kad tai nesugadins šventinės nuotaikos, o taip pat, jog ši graži tradicija nenutrūks“, – apie atsinaujinusius apdovanojimus teigė LAC pirmininkas Rytis Kurkulis.

Pirmąjį pokalbį su jaunaisiais kino operatoriais planuojama išleisti vasario 9-ąją, vasario 15-ąją pasirodys diskusija su „Ąžuolo“ nominantais, o nugalėtojai skelbiami vasario 19 d. Be pagrindinių apdovanojimų, LAC taip pat įteiks vadinamąjį Operatoriaus dėkingumo prizą. Organizatoriai pabrėžia, jog filmuojant šiuos neįprasto formato „Ąžuolo“ apdovanojimus buvo pasitelktos visos saugumo priemonės, o komandai bei dalyviams atliekami Covid-19 testai.

Apdovanojimų diskusija. © Vytautas Juozėnas

„Ąžuolo“ nominantai – įvertintų filmų operatoriai

Šiemet vyksiančiuose apdovanojimuose iš viso nominuota 13 filmų – 6 „Gilės“  ir 7 „Ąžuolo“ kategorijose. Pastarojoje nominuotų operatorių darbai apkeliavo Toronto, Lokarno, San Sebastiano, Karlovi Varų ir daugelį kitų prestižinių kino festivalių bei buvo įvertinti ne vienu tarptautiniu apdovanojimu bei Europos kino apdovanojimų nominacija.

Tarp anksčiau paskelbtų 2019 m. nominantų – operatoriai Rugilė Barzdžiukaitė („Rūgštus miškas“, rež. Rugilė Barzdžiukaitė), Laurynas Bareiša („Išgyventi vasarą“, rež. Marija Kavtaradzė) ir Vytautas Katkus LAC („Animus Animalis“, rež. Aistė Žegulytė). Juos vertino istorikė dr. Lina Kaminskaitė-Jančorienė (komisijos pirmininkė), režisierius Ignas Jonynas bei LAC nariai Eitvydas Doškus, Linas Dabriška ir Simonas Glinskis. 

Tarp 2020 m. nominantų – operatoriai Narvydas Naujalis LAC („Izaokas“, rež. Jurgis Matulevičius), Algimantas Mikutėnas LAC („Kita tylos pusė“, rež. Algimantas Puipa), Denys Lushchyk („Nematoma“, rež. Ignas Jonynas) ir Simonas Glinskis LAC („Nova Lituania“, rež. Karolis Kaupinis). Pastarųjų metų darbus vertino Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ meno vadovė Mantė Valiūnaitė (komisijos pirmininkė), režisierė Aistė Žegulytė bei LAC nariai Ramūnas Greičius, Rytis Kurkulis ir Julius Sičiūnas.

Daugiau informacijos apie „Ąžuolo“ apdovanojimus ir vaizdo įrašus su operatorių diskusijomis  jau greitai rasite organizatorių internetinėje svetainėje ir Facebook paskyroje.

Apdovanojimų diskusija. © Vytautas Juozėnas

Apdovanojimų nominantai:

„Gilė“ 2019 m. nominantai:

„Adamah“ (rež. Tadas Šlajus)
Operatorius Nojus Drąsutis

„Panspermija“ (rež. Mindaugas Docaitis)
Operatorius Jevgenij Tichonov

„Siena“ (rež. Silvestras Polinauskas)
Operatorius Linas Žiūra

„Gilė“ 2020 m. nominantai: 

„Pomirtinis gyvenimas“ (rež. Paulius Stankevičius)
Operatorė Lina Margaitytė

„Nukryžiavimas“ (rež. Danielius Minkevičius)
Operatorius Oskaras Abramavičius

„Špesarto smuklė“ (rež. Vilius Lukošius)
Operatorius Rytis Aliukonis

„Ąžuolas“ 2019 m. nominantai:

„Animus Animalis“ (rež. Aistė Žegulytė)
Operatorius Vytautas Katkus LAC

„Išgyventi vasarą“ (rež. Marija Kavtaradzė)
Operatorius Laurynas Bareisa

„Rūgštus miškas“ (rež. Rugilė Barzdžiukaitė)
Operatorė Rugilė Barzdžiukaitė

 „Ąžuolas“ 2020 m. nominantai:

„Izaokas“ (rež. Jurgis Matulevičius)
Operatorius Narvydas Naujalis LAC

„Kita tylos pusė“ (rež. Algimantas Puipa)
Operatorius Algimantas Mikutėnas LAC

„Nematoma“ (rež. Ignas Jonynas)
Operatorius Denys Lushchyk

„Nova Lituania“ (rež. Karolis Kaupinis)
Operatorius Simonas Glinskis LAC

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments