Kai kūryba seka širdies balsu: naujas S. Smirnovos muzikinis klipas

Klipo filmavimas. © Artiom Rozhkov

Šaltis, muzika, šokis, kanklės, ir Niujorkas – visa tai ir daugiau susipina Niujorke gyvenančios lietuvės kompozitorės ir dainininkės Simonos Smirnovos muzikiniame klipe „Empty land“ (liet. „Tuščia žemė“).

Kai pamačiau režisieriaus atsiųstą pirmąjį klipo montažą, aš tiesiog pravirkau.

Simona Smirnova

Ši kompozicija iš visai neseniai pasirodžiusio naujo Simonos albumo Joan of Arc, for String Quartet (liet. „Žana d’Ark, styginių kvartetui”), kurį ji pristatė spalvingame koncerte Narbuto Niujorko salone.

Žiūrint muzikinį klipą sunku pasakyti, kad filmavimas vyksta Niujorke – muzikantai pasklidę po atvirą pievą šalia vandens telkinio, vieno kadro fone kyla paukščiai, o kitame – Simona žengia lapais nuklotais laiptais, kurie, atrodo, galėtų būti bet kur pasaulyje. Pasaulio žmogumi save galėtų pavadinti ir Simona.

Augusi mažame kaime, paskui Ignalinoje, baigusi LMTA, paskui siekdama svajonės, be finansinio saugumo įstojusi į prestižinį Berklio muzikos koledžą Bostone, koncertus rengianti po visą pasaulį, o dabartinėmis sąlygomis daugiausia Niujorke, į kurį, vedama gyvenimo pokyčių ir širdies balso, ji atsikėlė prieš dvejus metus. Čia ir gimė jos jau antrasis albumas, kuriame amžiams bus užkoduota kūrėjos naujo etapo istorija ir jausmai.

„Empty land“ muzikinio klipo filmavimui muzikantai ir filmavimo komanda susirinko Bruklino prospekto parke labai ankstų, žvarbų rytą – patekant saulei. Žolę padengęs šerkšnas tirpstantis po Simonos kojomis, perpučiama suknelė, pliki muzikantų pirštai ant šaltį traukiančių metalinių stygų.

Susikaupimas tokiomis sąlygomis neturėtų stebinti, nes kaip ir šis kūrinys, taip ir visas albumas pasakoja ne tik apie karžygės Žanos d’Ark likimą, tikėjimą, sekimą pašaukimu, bet ir asmeninę autorės istoriją –  svetimšalės menininkės gyvenimą Niujorko megapolyje, kelionę kūrybos keliu bet kokia kaina.  Visa tai, be abejo, pasakoja su drąsa. Drąsa kurti tai, ką sako vidus.

Klipo filmavimas. © Artiom Rozhkov

Muzikinio klipo viziją, kadras po kadro, akvarele piešė pati Simona, o jos idėją įgyvendino klipo režisierius Nicolas J. Capra. „Kai pamačiau režisieriaus atsiųstą pirmąjį klipo montažą, aš tiesiog pravirkau. Verkiau iš laimės, iš susijaudinimo. Tai mano pirmasis profesionaliai įrašytas ir nufilmuotas vaizdo klipas ir jis atrodo tiesiog nuostabiai! Klipo režisierius Nicolas J. Capra puikiai perteikė visą dainos emociją ir prasmę ir net pagilino mano turėtą viziją“, – pasakoja kūrėja.

Vaizdo klipe galima pamatyti visus muzikantus, kurie įrašė Simonos Smirnovos albumą Joan of Arc, for String Quartet pirmu smuiku groja Josh Henderson, antruoju smuiku Caroline Drexler, altu – Trevor New, violončele – Julia Henderson. Muzikiniame vaizdo klipe pasirodo ir kviestinis svečias, kylanti Niujorko džiazo scenos žvaigždė, pianistas Chris McCarthy. Jo solinę džiazo improvizaciją paryškina ir klipo fone esantis vanduo, tarsi perkleiantis kūrinį į naują plotmę.

Albumo pristatymas. © Ieva Sireikytė

Vėliau vienas po kito vėl sugrįžtantys styginiai lyg per vėjuotą jūrą nuneša prie švelniai subtilaus ir jautraus finalo – Simonos ir kanklių bei minimaliai pritariančių klavišinių. Kanklės čia yra viena iš priežasčių, kodėl iš viso albumo Simona vaizdo klipui pasirinko būtent „Empty land“. Šį lietuvių instrumentą atlikėja vežiojasi į turus po kitas šalis ir galima sakyti ji jau tikrai užsitarnavo kanklių ambasadorės vardą. Kaip Simona pati sako, jeigu tik yra proga plačiai auditorijai pristatyti kankles, ji taip būtinai ir padarys. Kita pasirinkimo priežastis – savęs atskleidimas per balsą, ir žinoma, jau minėtas pianistas Chris McCarthy, kuris pianinu groja tik šiame kūrinyje. 

Kuo kiekvienas žiūrovas ir klausytojas užpildys „tuščią žemę“ priklauso nuo asmeninių patirčių, bet jos šiame kūrinyje atsiveria plačios erdvės. Visą albumą Joan of Arc, for String Quartet  („Žana d’Ark, styginių kvartetui“) galima išgirsti Spotify, iTunes, Amazon music, Bandcamp ir visose kitose muzikinėse platformose, o kompaktinių diskų kolekcionieriams, galima įsigyti Amazon, CD Baby svetainėse, arba tiesiogiai per Simonos internetinę svetainę.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments