Juvelyrės Rūtos Petronytės solo Paryžiuje

R. Petronytės juvelyrika. Organizatorių nuotr.

Viena ryškiausių jaunosios kartos juvelyrių Rūta Petronytė gruodžio 10 d. atidaro personalinę parodą „Fragmentai“ Paryžiuje Irakli butique (Rue Viledo 6, Prancūzija).

Šioje parodoje eksponavimui naudoju gipsinius žmogaus kūno fragmentus, taip pabrėždama tamprų ryšį tarp kūno ir kūrinio.

Rūta Petronytė

Lietuvos publikai ši paroda jau pažįstama – pernai kolekcija pristatyta galerijoje „Meno niša“. Paroda, kaip ir galima nuspėti, fragmentiška: kolekcija kurta keletą metų, tarp kūrinių – gan ilgi laiko tarpai, o naudojamas medžiagų spektras taip pat platus – kaulas, kriauklė, ragas, pusbrangiai ir brangūs akmenys, sidabras.

Didžioji dalis darbų atlikti graviravimo technika. Anot autorės, vieno eksponato gamyba užtrunka gan ilgą laiko tarpą, o nuo eskizo iki galutinio varianto kartais praeina mėnuo, kartais – keli. Paroda veiks iki 2016 m. sausio 31 d.

Juvelyrė Rūta Petronytė:

„Man, kaip menininkei, labai svarbu visuma ir išbaigtumas. Dėl to galvoju ne tik apie eksponatus, bet ir apie jų pateikimą. Eksponavimas gali ir sumenkinti, ir pabrėžti darbų vertę. Šioje parodoje eksponavimui naudoju gipsinius žmogaus kūno fragmentus, taip pabrėždama tamprų ryšį tarp kūno ir kūrinio.

Taip parodos ekspozicija tampa skulptūrine instaliacija, kurioje galima žvelgti į juvelyrinius dirbinius ir kūną atskirai, arba kaip į vieną nedalomą visumą.Nepaisant to, kad „Fragmentus“ publikai pristatau jau antrą kartą, paroda šiek tiek pakito: ji pasipildė keliais naujais kūriniais, taip pat keli jų iškeliavo į privačias kolekcijas.

Ši paroda man ypatinga. Tai nėra pirmasis mano „solo“ už Lietuvos ribų, tačiau faktas, kad šįkart kūrinius pristatysiu Paryžiuje – jaudinantis. Atrodo, kad tai – nauja pradžia, galbūt mano kūrybinio stiliaus, krypties paieškos.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments