Justinas Vaitiekūnas pristato tapybos ir piešinių parodą VDA parodų salėse „Titanikas“

J. Vaitiekūnas. Ambasada. 2017 m.

Balandžio 4 d. 18 val. VDA parodų salėse „Titanikas“ (Maironio g. 3, I aukštas, Vilnius) atidaroma Justino Vaitiekūno personalinė tapybos ir piešinių paroda. Parodoje eksponuojami kūriniai – savotiška retrospektyva, panoptikumas ir kunstkamera vienu metu, kalbanti ne tik apie J. Vaitiekūno tapybą, bet ir gyvenimą (turbūt mūsų visų) apskritai.

Pasaulyje pilna paveikslų, kuriuose tapybos nėra, arba yra labai nedaug.

Justinas Vaitiekūnas

Lankytojams bus pristatomi menininko darbai, sukurti per 20 metų laikotarpį (1997–2017 m.). Ekspoziciją sudarys apie 100 meno kūrinių – aliejinė tapyba, tapyba ant popieriaus, akvarelė, grafika, piešiniai. Paroda veiks iki balandžio 23 d.

Tapytojas Justinas Vaitiekūnas:

„Parodą sudarys tapybos darbai, jau dalyvavę parodose nuo 2000-ųjų metų. Dalį paveikslų parodai pasiskolinau iš įvairių kolekcijų. Dar kiti kūriniai nebuvo anksčiau eksponuoti viešai, tarp jų – ir keli 2017 metų darbai. Formuojant išsamesnę parodą praėjusių parodų pagrindu, galiu daryti reiklesnę atranką.

Parodoje nebelieka papildomų arba atsitiktinių eksponatų. Atrankos kriterijus vienas – tapybos kiekis, jis nepriklauso nuo paveikslų skaičiaus. Pasaulyje pilna paveikslų, kuriuose tapybos nėra, arba yra labai nedaug. Paveikslai, kuriuose tapybos pasirodė mažiau, liko „Titaniko“ „triumuose“ ir į parodą nepateko.

Ar atrenkant darbus reikėjo į pagalbą telktis menotyrininkus? Jie ir VDA Parodų komisija padarė atranką pakviesdami surengti parodą. Tai beveik viską apsprendžia. Pačių darbų atrankoje ir tapybos koncepte bei eksponavimo sandaroje turėjau visišką laisvę. Su menotyrininkais tartis nereikėjo, parodą kuruoja Rima Blažytė. Labai svarbu parodos architektūra. 2016 metų lapkritį apžiūrėjau salę ir iškart pasidarė aišku, kokia paroda galėtų būti.

Mano darbai skirti tikslinei auditorijai. Tapybos suvokėjams. Ši auditorija toli gražu neapsiriboja specialų meninį ar kultūrinį išsilavinimą turinčia publika. „Titanikas“ juk yra Vilniaus dailės akademijos padalinys su studentais ir dėstytojais.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments