Instaliacija „Barikada“ kalbės apie asmenybės ribas

Organizatorių nuotr.

Sausio 22 d. 18 val. „AV17“ galerijoje (Aušros vartų g. 17, Vilnius) atidaroma personalinė šiuolaikinės skulptūros kūrėjo Rafal Piesliak paroda „Barikada“.

Kiekvieną kartą reikia pasiruošti tik tai vienai erdvei, sukurti vieną instaliaciją, kuri paskui niekur daugiau nepasikartos.

Rafal Piesliak

R. Piesliak yra žinomas kaip konceptualių erdvinių instaliacijų kūrėjas, dažnai darbus konstruojantis iš įvairių šviesos šaltinių. Autoriaus kūrybai artimos žmogaus savijautos, dvasinės būsenos, įvairių psichologinių situacijų bei aplinkos poveikio asmens psichikai temos. Parodoje „Barikada“ R. Piesliak atsigręžia į įvairias žmogaus gyvenimą ribojančias barikadas.

Anot menininko, šiuolaikinio žmogaus kasdienybėje yra daug mūsų pačių ar aplinkinių sukurtų ribų, kurios žmogų įspraudžia į socialinius ir moralinius rėmus bei žalingai veikia elgesį ir pasirinkimus. Šioje parodoje barikadą autorius vaizduoja tiek kaip išorinę, fizinę kliūtį, kuri yra politinės galios simbolis bei karo įrankis, tiek kaip psichologinę, socialinę ribą, egzistuojančią kiekvieno žmogaus galvoje.

Menininkas Rafal Piesliak:

„Kadangi ši instaliacija kuriama specialiai „AV17“ galerijos erdvei, objektai sukurti gan greitai. Ši paroda nėra galutinis „Barikados“ idėjos rezultatas, apmąstymai vyksta nuolat, kaip ir pati barikada tiesiogine žodžio prasme. Instaliacija kuriama greit, iš lengvai prieinamų medžiagų, lygiai taip pat greit ji bus ir iškonstruojama, bet ateityje dar atsiras šią temą analizuojančių objektų.

Kiekvienai naujai parodai, kaip ir šiai, kuriu naujus objektus, kurie retai vėliau dar kur nors pasirodo, jie tiesiog po parodos yra išrenkami. Todėl didžiausi iššūkiai ir yra tai, kad kiekvieną kartą reikia pasiruošti tik tai vienai erdvei, sukurti vieną instaliaciją, kuri paskui niekur daugiau nepasikartos.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments