Geriausiems scenos menininkams įteikti „Auksiniai scenos kryžiai“

Auksiniai scenos kryžiai 2021. © Martynas Aleksa

Kovo 27 d. buvo įteiktos Kultūros ministerijos Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijos ir atminimo ženklai – „Auksiniai scenos kryžiai“, „Boriso Dauguviečio auskaras“ bei Padėkos premija. Tarptautinę teatro dieną geriausi praėjusių metų scenos menininkai apdovanoti Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Noriu padėkoti už tai, kad net tokiomis sudėtingomis aplinkybėmis išlikote kūrėjai. Kad išlaikėte ryšį su savo žiūrovais ir klausytojais. Kad ieškojote naujų kūrybos formų.

Simonas Kairys

Sveikindamas teatralų bendruomenę, kultūros ministras Simonas Kairys sakė pirmiausia norintis jai padėkoti. 

„Noriu padėkoti už tai, kad net tokiomis sudėtingomis aplinkybėmis išlikote kūrėjai. Kad išlaikėte ryšį su savo žiūrovais ir klausytojais. Kad ieškojote naujų kūrybos formų. Ačiū ir už šią šventę, kuri, nepaisant visų iššūkių, vis tiek yra didžiulė šventė. Ji lyg žemuoges ant smilgos suveria kokybiškiausius scenos kūrėjų darbus. Nuostabu matyti, kad net pandemijos metais ta žemuogių smilga yra ilga, ryški ir gardi“, – kreipdamasis į scenos menų kūrėjus kalbėjo ministras S. Kairys. 

„Auksinių scenos kryžių“ už 2020 metų kūrybą laureatai

Režisierius Dalius Abaris už operos „Skrajojantis olandas“ pastatymą (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras).

Aktorė Aistė Zabotkaitė už Alisos vaidmenį spektaklyje „Alisa“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras).

Aktorius Sergejus Ivanovas už Žako Austerlico vaidmenį spektaklyje „Austerlicas“ (Valstybinis jaunimo teatras).

Aktorių ansamblis, vaidinęs spektaklyje „Respublika“: Diana Anevičiūtė, Algirdas Dainavičius, Jan Dravnel, Airida Gintautaitė, Ula Liagaitė, Martynas Nedzinskas, Valentinas Novopolskis, Augustė Pociūtė, Gediminas Rimeika, Rytis Saladžius, Rasa Samuolytė, Nelė Savičenko, Vainius Sodeika ir Komi Togbonou (Lietuvos nacionalinis dramos teatras ir Münchner Kammerspiele).

Scenografė Lauryna Liepaitė už scenografiją spektakliams „Alisa“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras) ir „Batsiuviai“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras ir teatras „Utopia“).

Vaizdo projekcijų kūrėjas Mikas Žukauskas už vaizdo projekcijas spektakliui „Austerlicas“ (Valstybinis jaunimo teatras).

Kompozitorius Arturas Bumšteinas už muziką spektakliams „Austerlicas“ ir „Urbančičiaus metodas“ (Valstybinis jaunimo teatras).

Solistė Joana Gedmintaitė už Anos Bolein vaidmenį operoje „Ana Bolena“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

Solistas Tadas Girininkas už Dalando vaidmenį operoje „Skrajojantis olandas“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras) ir Henriko vaidmenį operoje „Ana Bolena“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

Choreografė Erika Vizbaraitė už choreografiją tiriamajam šokio spektakliui „Apnea“.

Šokėja Marija Ivaškevičiūtė už vaidmenį šokio spektaklyje „Klajojančios kopos“ (Šeiko šokio teatras).

Šokėjas Niels Claes už vaidmenis šokio spektakliuose „i (aš)“ (Šeiko šokio teatras ir Maciej Kuźmiński Company) ir „Klajojančios kopos“ (Šeiko šokio teatras).

Jaunasis menininkas – dramaturgas Laurynas Adomaitis už dramaturgiją spektakliui „Alisa“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras).

Spektaklio vaikams ir jaunimui kategorijoje geriausiu išrinktas spektaklis „Didysis sprogimas“ (Aušra Bakanaitė, Kęstutis Bručkus, Vytautas Kairys, Monika Mikalauskaitė-Baužienė, Scahar Peggy Montlake, Zvi Sahar, Kobe Shmueli, Paulius Vendelis, Klaipėdos lėlių teatras ir Itim Ensemble).

Pandemijai atsparaus teatro kategorijoje apdovanojimas skirtas internetinei (anti)utopijai „#PROTESTAS“ (režisierius Žilvinas Vingelis, „Kosmos Theatre“).

Padėka už ilgametį indėlį į scenos meną skirta teatro dailininkei Janinai Malinauskaitei.

Boriso Dauguviečio auskaras įteiktas spektaklio „Kvėpuojame drauge“ kūrėjams už socialinės ir meninės drąsos jungtį: Viktorijai Aliukonei-Mirošnikovai, Michailui Čerepašenecui, Andriui Darelai, Dmitrijui Denisiukui, Marinai Denisovai, Polinai Dobrovolskajai, Jevgenijai Gladij, Vladimirui Gurfinkeliui, Mariui Ivaškevičiui, Aleksandrui Januškevičiui, Andrejui Jevdokimovui, Aleksandrui Marčenko, Aleksandrai Metalnikovai, Aleksandrui Molčanovui, Aleksandrui Ratko, Jevgenijai Rusakovai, Aleksandrui Suckoverui, Anastasijai Špakovskajai ir Anai Zuzo-Ivanovai (Lietuvos rusų dramos teatras).

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments