GERIAUSIA PARAIŠKA – kultūros finansavimo eksperimentas (I etapas)

Featured Video Play Icon

Gruodžio 8 d. | 19:00

Viešas I-ojo etapo paraiškų svarstymas

Kiekvienais metais netyla diskusijos dėl kultūros projektų finansavimo. Paraiškų teikėjams ir kūrėjams vis kyla klausimų dėl ekspertų kompetencijų, sprendimų objektyvumo, vertinimo kriterijų. Iš vertintojų kai kada pasigirsta kritika dėl teikiamų projektų parengimo kokybės – ne iki galo išvystytos idėjos ar silpnas jų pagrindimas, konteksto trūkumas, „išpūstos“ sąmatos.

Vietos spekuliacijoms, savoms interpretacijoms ir sąmokslo teorijoms tikrai daug. Dažniausiai, vengiant galimo spaudimo, ekspertai, jų posėdžiai slapti. Su pateiktų paraiškų turiniu viešai taip pat susipažinti neišeis. Ne visada atskleidžiama ir visų konkurse dalyvavusių projektų surinktų balų eilė. Ne iki galo aišku, kokiais – matematiniais ar logikos algoritmais vadovaujantis projektams yra skiriama konkreti paramos suma, daugeliu atvejų mažesnę dalį nei prašoma.

Kviečiame į kultūros projektinio finansavimo procesą pažvelgti iš įvairių perspektyvų ir pristatome eksperimentą – dvi visiškai atviras ir viešas kultūros bei meno projektų atrankas, kurias tiesiogiai stebėti galėsite kiekvienas iš jūsų gruodžio 8 d. ir 15 d. 19 val. Kultūros vadybininkų asociacijos Facebook paskyroje ir portale VOXART.lt.

~ Visų mylimos GAIRĖS ~

* Skelbsime 2 finansavimo etapus – taip jau įpratome.
* Realūs menininkai ar kultūros organizacijos pristatys savo projektus.
* Paraiškas vertins komisija, kurios nariais tapti galės kiekvienas – nebūtinas meninis išsilavinimas, tik bendras domėjimasis kultūra.
* Projektų pristatymas ir komisijos vertinimo procesas bus transliuojamas tiesiogiai internetu.
* Kiekvieno etapo metu vienas vertinimo komisijos atrinktas projektas gaus realius 3000 Eur, BET:
– Komisija privalės sprendimą, kam skirti finansavimą, priimti vieningai konsensuso būdu;
– Jei I-ojo etapo metu vieningas sprendimas priimtas nebus, II-ojo etapo fondas dvigubinasi iki 6000 Eur, jei ir tuomet komisija nesusitaria visa suma grįžta į Kultūros tarybos sąskaitą.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments