Gegužę Kaunas kviečia į „Gallery Weekend“

Renginio afiša. Organizatorių nuotr.

Gegužės 11-14 d. Kaune vyks Galerijų savaitgalis („Gallery Weekend Kaunas“). ​Anot renginio organizatorių, tai – 3-4 dienų intensyvus vyksmas, apimantis miesto galerijas, viešąsias erdves, kartais – net ir apleistas, naujam gyvenimui prikeltas vietas. Renginio metu vyksta naujų parodų atidarymai, ekskursijos po esančias parodas, edukacinės veiklos, dūzgės.

Siekiame kuo įvairiapusiškiau nušviesti Kauno kultūrinį gyvenimą, į jį įtraukti kitų miestų ir šalių gyventojus, suburti glaudžią bendruomenę.

Rūta Stepanovaitė

Didelis dėmesys skiriamas tiek aktualiam, įtraukiančiam turiniui, tiek laikinos – „Gallery Weekend“ – bendruomenės kūrimui (galerijų – turinio generuotojų, miestiečių – renginių lankytojų bei savanorių, padedančių įgyvendinti festivalio veiklas). Tikimasi, jog keletui dienų susibūrusi bendruomenė išliks aktyvi ir toliau, tai taps postūmiu kurtis naujoms iniciatyvoms, o jau esamoms – atrasti ir į savo erdves pritraukti naują auditoriją.

„Gallery Weekend“ formatas neapriboja savęs tik šiuolaikinio vizualaus meno praktikomis, renginys yra atviras visoms meninės raiškos formoms ir galimybėms jas pažinti.

„Gallery Weekend Kaunas“ organizatorė Rūta Stepanovaitė:

„Tikime, jog bendradarbiavimas – tai esminis tvaraus kultūros ir meno lauko kūrimo(si) pagrindas. Institucijoms tai galimybė praplėsti ir atnaujinti savo auditoriją, pavieniams menininkams – pristatyti savo kūrybą pasaulinės kultūrinės iniciatyvos kontekste. Siekiame kuo įvairiapusiškiau nušviesti Kauno kultūrinį gyvenimą, į jį įtraukti kitų miestų ir šalių gyventojus, suburti glaudžią bendruomenę ir, galime pasidžiaugti, jog tai tikrai pavyko ir šie procesai vyksta iki šiol. 

2016 m. stebėjome lankytojų srautus ne tik renginiuose, bet ir kanaluose, kuriais komunikavome naujienas (socialiniuose tinkluose, el. svetainėse). Bendrai skaičiavome iki 800-1000 vnt. auditorijos. Verta pažymėti, jog nuo pat praėjusių metų pirmosios dienos renginių susibūrė lankytojų grupė, kuri sekė visus „Gallery Weekend Kaunas“ renginius, nuosekliai dalyvavo visuose parodų atidarymuose ir edukacinėse veiklose.

Svarbiausia tai, jog šie lankytojai nebuvo susiję kokiais nors ryšiais, tik visus vienijančiu azartu aplankyti kuo daugiau per vieną savaitgalį siūlomų kultūrinių renginių. Šiais metais „Gallery Weekend Kaunas“ papildomas 1 diena, planuojama daugiau veiklų, skirtų įvairioms amžiaus grupėms, tad tikimės, jog renginį aplankys bent dvigubai daugiau lankytojų.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments