Galerijoje „Meno niša“ – gyvenimas kaip jojimas ant arkliuko

T. Semanė. „Primary Impulse“ (2015 m.)

Rugsėjo 8 d. galerija „Meno niša“ (J. Basanavičiaus g. 1/13, Vilnius) pradeda naują, jubiliejinį, 15-ąjį sezoną. Jį atidarys Latvijos menininkės Tatjanos Semanės personalinė paroda „Ant arkliuko“. Praėjusiais metais menininkė „Meno nišoje“ pristatė koliažų ekspoziciją parodoje „Catchy/Įsimintinas (-a)“, šį kartą T. Semanė grįžta, norėdama supažindinti su naujausiais tapybos darbais.

Tatjanos Semanės kūryba skirta intelektualiam žiūrovui.  Per naivią formą, primityvią tapybą, menininkė kalba apie būsenas ir apie išmintį, kurios siekia žmogus.

Sonata Baliuckaitė

Menininkės kūrybos ašimis dažnai tampa kasdieninio gyvenimo atspindžiai ir meilė. Taip yra ir šiuo atveju. „Ant arkliuko“ – tai pamąstymai apie kelionę per gyvenimą, kurią vainikuoja sėkmė, jeigu jos palydovas – meilė. Medinis supamasis arkliukas, pačios T. Semanės žodžiais, yra gyvenimo simbolis. Tai jojimas aukštyn žemyn (arba gyvenimo šviesios ir tamsios akimirkos), pirmyn atgal, kasdien darant tą patį.

Savo kūrybinę karjerą T. Semanė pradėjo 1998 m., šiuo metu ji yra aktyvi Latvijos dailininkų sąjungos narė. Personalines parodas yra surengusi ir grupinėse parodose dalyvavusi Latvijoje, Suomijoje, Kinijoje, JAV, Lenkijoje. T. Semanės darbų yra įsigiję privatūs kolekcininkai Austrijoje, Belgijoje, Baltarusijoje, Kinijoje, Kipre, Suomijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Olandijoje, Airijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Meksike, Norvegijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Slovakijoje, JAV, Švedijoje. Paroda veiks iki rugsėjo 25 d.

Tatjana Semanė. „Beyond“ (2015 m.)

Parodos kuratorė, menotyrininkė Sonata Baliuckaitė VOXART plačiau pristato atidaromą parodą:

„Kai pristatome naują parodą, menininkas jau yra pasiruošęs pasakyti kažką naujo arba jaučia poreikį tuo pasidalinti. Pernai rodėme koliažus, o šioje parodoje rodysime naujausius T. Semanės tapybos kūrinius. Žinoma, šiuo atveju, skiriasi technika, kūrinių formatai, temos. Ši paroda asmeniškesnė, atviresnė.

T. Semanės kūryba skirta intelektualiam žiūrovui.  Per naivią formą, primityvią tapybą, menininkė kalba apie būsenas ir apie išmintį, kurios siekia žmogus. Jos kūriniuose gausu simbolių.  Paveiksluose tikrai galima skaityti ir per simbolius ieškoti ar atpažinti Vakarų filosofų idėjas. Bet  šį kartą tai nėra būtina, nes paroda „Ant arkliuko“ bus apie įvairias būsenas, situacijas, kurios ištinka kiekvieną, nesigilinant į filosofų idėjas, o labiau į save.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments