Galerijoje „ARTIFEX“ – virtuali Latvijos ir Vilniaus dailės akademijų studenčių paroda

Kintija Avena kūrinys.

VDA tekstilės galerijos „ARTIFEX“ internetiniame puslapyje pristatoma jungtinė virtuli paroda „KŪNAS IR SIELA. Vakar ir šiandien + SATELITAS“, kurioje eksponuojami septynių menininkių iš Vilniaus ir Latvijos dailės akademijų kūriniai. Parodą papildo socialinė iniciatyva „+ SATELITAS“, kuriuo parodos dalyvės skatina žmones dėvėti apsaugines kaukes viešojoje erdvėje.

Menas visuomet ėjo koja kojon su laiku arba buvo žingsneliu priekyje. Kuo labiau meno kūrinys priekyje – tuo ilgalaikėje perspektyvoje jis tampa vertingesnis.

Parodos kuratorė ir autorės

Kaip teigiama virtualios parodos aprašyme, paroda buvo sumanyta daugiau nei prieš metus, kai nuspręsta Akademijų studentams išplėsti galimybę pristatyti darbus ne tik peržiūrose, bet ir atvirose parodinėse erdvėse, galerijose. Surengti parodą galerijoje „ARTIFEX“ buvo pasiūlyta Vilniaus ir Latvijos dailės akademijų Tekstilės katedrų trečio kurso studentėms.

„Planavome smagiausią šio partnerysčių projekto momentą – tarptautinės parodos atidarymą „Artifex“ galerijoje balandžio pradžioje su latviška Gotina ir lietuvišku Kuršėnų vyniotiniu… Deja, mūsų planai kartais sugriūna, o gal pasikoreguoja?“ – klausia parodos rengėjos.

Parodoje kūnas traktuojamas, kaip konkretybė, materija, kismas, veiksmas, darbo įrankis, patirčių erdvė, dauginimosi aparatas, medicinos eksperimentų laukas, kalėjimas. Tuo tarpu, siela – tai neapibrėžtumas, nežinomybė, laisvė. „Bogdanas sako, kad sielos nėra, tik protas. Aš su tuo nesutinku“, – rašoma anotacijoje.

Parodoje dalyvauja Latvijos dailės akademijos Tekstilės katedros studentės Ausma Graudiņa, Elizabete Klints, Kintija Avena bei Vilniaus dailės akademijos Tekstilės meno ir dizaino katedros studentės Emma Rebollo Jiménez, Vytautė Račiūnaitė, Simona Pabrėžaitė, Greta Matevičiūtė. Parodos kuratorė VDA Tekstilės katedros prof. Eglė Ganda Bogdanienė.

+ SATELITAS

Reaguojant į pastaruosius visą pasaulį apėmusius įvykius, parodą papildė virtuali akcija / satelitas, lydimas parodos kuratorės Eglės Gandos Bogdanienės inicijuoto ir asmeninėje facebook paskyroje vykdomo manifesto „Pasiūk kaukę sau ir draugui“ bei parodos dalyvių sukurtų atliepiančių manifestų.

„Menas visuomet ėjo koja kojon su laiku arba buvo žingsneliu priekyje. Kuo labiau meno kūrinys priekyje – tuo ilgalaikėje perspektyvoje jis tampa vertingesnis. Amžinos lenktynės. Šiuo neįprastu, netikėtai užklupusiu pandemijos laikotarpiu svarbu užbėgti už akių ne tik laikui, istorijai, bet ir tos pandemijos sukėlėjui. Būti kuo labiau aktualiems“, – sako parodos kuratorė ir autorės.

Virtualią parodą „KŪNAS IR SIELA. Vakar ir šiandien + SATELITAS“ galite apžiūrėti ČIA.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments