Fotografės Claudios Heinermann knygos „Sibiro tremtys“ pristatymas Kauno fotografijos galerijoje

© Organizatorių nuotr.

Kovo 7 d., šeštadienį, 15 val. Kauno fotografijos galerijoje vyks fotografės Claudios Heinermann naujausio albumo „Sibiro tremtys – I dalis Lietuva“ pristatymas. Visiems atviras ir nemokamas renginys vyks anglų ir lietuvių kalbomis.

„Sibiro tremtys“ – tai jau antras Nyderlanduose gyvenančios vokiečių menininkės fotoprojektas, susijęs su tragiškomis Baltijos šalių patirtimis XX a.

Nauja C. Heinermann knyga yra pirmoji trilogijos apie trėmimus iš Baltijos šalių į Sibirą „Sibiro tremtys“ dalis. Šioje knygoje pateikiama šešių trėmimus išgyvenusių lietuvių – Irenos Valaitytės, Nijolės Lelkaitės, Jono Markausko, Viliaus Kairio, Jono Puodžiaus ir Vaidučio Kasperavičiaus† portretai, fotografės kelionių po Altajų ir Jakutiją nuotraukos. Taip pat tremtį išgyvenusio Gintauto Martynaičio piešiniai ir daugybė dar neskelbtų archyvinių nuotraukų.

Knygoje surinkta medžiaga leidžia pažvelgti į praeitį ir fotografės užfiksuotą dabartį. Autorė liudininkų pasakojimus papildo archyvine medžiaga ir autorinėmis nuotraukomis iš aplankytų vietų, kuriose vyko jų istorijos.

„Sibiro tremtys“ – tai jau antras Nyderlanduose gyvenančios vokiečių menininkės fotoprojektas, susijęs su tragiškomis Baltijos šalių patirtimis XX a. 2015 m. C. Heinermann išleido didelio susidomėjimo sulaukusį fotografijų albumą „Vilko vaikai. Pokario istorija“ (Wolfskinder A Post-War Story), kuriame pasakojama apie našlaičiais likusius vaikus iš Rytų Prūsijos II Pasaulinio karo ir pokario metais prieglobstį radusius Lietuvos ūkininkų namuose.

C. Heinermann (g. 1967, Iserlohne, Vokietijoje) 1986–1991 studijavo menus Dailės akademijoje Enschedėje, Nyderlanduose. 2004–2006 dokumentinės fotografijos žinias gilino Amsterdamo Fotoakademijoje. Nuo tada įsitraukė į ilgalaikius tiriamosios dokumentikos projektus, ypač ją domina XX amžiaus karų ir genocidų istorijos ir jų pasekmės. Yra sukūrusi fotografinius projektus apie Ruandą, Srebrenicos žudynes ir kitas XX a. karų tragedijas. 

Knygos leidybą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments