Filmo „Išgyventi vasarą“ peržiūra pažymėta naujos kino partnerystės Romoje pradžia

Filmo peržiūra Romoje. © LKC

Italijos sostinėje Romoje kino teatro „Casa del Cinema“ sode italų žiūrovams buvo parodytas lietuvių režisierės Marijos Kavtaradzės debiutinis ilgametražis vaidybinis filmas „Išgyventi vasarą“.

Žiūrint šį filmą atrodo, kad šis vaizdinys yra tikrovė: geras kinas daro gera.

Giorgio Gosetti, „Casa del cinema“

Lietuviško kino vakaras vykęs „Casa del Cinema“ yra įvadinis renginys prieš kitais metais įvyksiančias pirmąsias „Lietuvos kino dienas Italijoje“, kuriose planuojama pristatyti žymiausių lietuvių kino klasikos kūrinius ir šiuolaikinius Lietuvos kino kūrėjus. Projektas turėjo įvykti šį rudenį, tačiau dėl pandemijos buvo nuspręsta jį perkelti į kitus metus. 

Itališkoji filmo „Išgyventi vasarą“ premjera įvyko atviroje lauko kino erdvėje „Arena all’aperto Ettore Scola“, Romoje, ir tai buvo vienas pirmųjų šio, po pandemijos ką tik duris atvėrusio, kino teatro renginių. Žiūrovus sveikino „Casa del cinema“ vadovas Giorgio Gosetti ir Lietuvos ambasadorius Italijoje Ričardas Šlepavičius, filmą pristatė italų žurnalistas ir kino kritikas Boris Sollazzo. Lietuvos kultūros atašė Italijoje Laura Gabrielaitytė-Kazulėnienė vakaro svečiams pristatė būsimų „Lietuvos kino dienų Italijoje“ gaires.

Filmo peržiūra Romoje. © LKC

„Lietuvos kinas, ar bent jau jo naujosios kartos, pasižymi ryškiu bruožu, kuris išskiria iš kitų Baltijos šalių ir, apskritai, Šiaurės Europos kino: ironiškas, intymus, išskirtinai poetiškas ir nedirbtinas, o natūraliai apgalvotas. Marijos Kavtaradzės „Išgyventi vasarą“ yra tarsi šio „lengvumo“ manifestas. Pažinti šį filmą, kaip ir daugelį kitų nepaprastai populiarėjančios kinematografijos darbų, yra lyg mėgautis gaiviu pasivaikščiojimu grožyje: gamtos ir asmenybių grožyje. Žiūrint šį filmą atrodo, kad šis vaizdinys yra tikrovė: geras kinas daro gera“, – sakė Giorgio Gosetti.

2019 metais kino teatrus pasiekęs Marijos Kavtaradzės debiutas „Išgyventi vasarą“ buvo pripažintas geriausiu Baltijos šalių filmu ir sulaukė didžiulio susidomėjimo tarptautiniuose kino festivaliuose. Lietuviško kino pristatymą Romoje organizuoja Lietuvos kino centras bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos ambasada Italijoje.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments