Festivalio „SPOT“ edukacinė programa – tiesioginėje transliacijoje internetu

Santa Melodica Orkestras. © SPOT festivalis

Trečius metus iš eilės liepos viduryje Vilniaus erdves scenos menais užpildantis festivalis „SPOT“ šiemet pirmąsyk pristato ir edukacinę programą. Jos dėmesio centre – įvietintas menas, atvirose erdvėse kuriantys menininkai ir tai, kaip gatvėje savo vietą atrandantys scenos menai gali stiprinti ryšius bendruomenėse.

Gatvės menas formuoja socialinio bendrumo zonas, paverčia miesto erdves draugiškomis ir atviromis jo gyventojams.

Jekaterina Lavrinec

Virtualūs edukacinės programos seminarai bus gyvai transliuojami internetu ir vyks anglų kalba, tad juos stebėti galės ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių scenos menų profesionalai bei entuziastai.

Gatvės teatro festivalio „SPOT“ rengėjai pabrėžia, jog vienas iš festivalio tikslų – ne tik pristatyti žiūrovams atvirose erdvėse kuriamo meno žanrų įvairovę, bet ir prisidėti prie miesto veido pokyčių. Interaktyvūs, spontaniški bei įvairiapusiški gatvės menai viešąsias erdves atveria kūrėjams, o  kuria bendruomeniškumo pojūtį. Viena iš šių metų „SPOT“ edukacinės programos pranešėjų, urbanistinių erdvių specialistė Jekaterina Lavrinec pastebi, jog tokie procesai tampa galingu įrankiu tiek urbanistiniams ir socialiniams pokyčiams, tiek ekonominei plėtrai.

Jekaterina Lavrinec. © Organizatorių nuotr.

„Gatvės menas formuoja socialinio bendrumo zonas, paverčia miesto erdves draugiškomis ir atviromis jo gyventojams, o festivalis, būdamas kasmet pasikartojančia meno forma, suteikia galimybę kurti atvirą kūrybišką visuomenę“, – teigia J. Lavrinec.

Pirmąją edukacinės programos dieną – liepos 9-ąją, ketvirtadienį, 12 val. – Jekaterina Lavrinec skaitys pranešimą „Co-creating the neighbourhoods through art practices“, kurio metu ieškos atsakymų į klausimus, kaip kūrėjams užmegzti ryšius su vietos gyventojais ir kartu plėtoti toliau augsiančias bendruomenės erdves, tam pritaikant dalyvaujamąjį meną.

Benjamin Vandewalle. © Organizatorių nuotr.

Tą pačią dieną 15 val. žiūrovai bus pakviesti į virtualų susitikimą su belgų choreografu Benjamin Vandewalle, kuris pranešimo „Internalising the Black box“ metu aptars kūrybos viešose erdvėse specifiką, kylančius iššūkius ir jų sprendimo būdus, o kartu plačiau papasakos apie savo meninius motyvus kurti ir dirbti viešojoje erdvėje.

Liepos 10 d., penktadienį, 12 val. savo unikalia patirtimi dalinsis belgų cirko kompanijos „Be Flat“ įkūrėjai Ward Mortier ir Thomas Decaesstecker. Praėjusiais metais Kaune vykusiame šiuolaikinio cirko festivalyje „Cirkuliacija lietuvių publikos širdis užkariavę artistai, kurių specializacija – akrobatiniai pasirodymai viešosiose erdvėse, savo seminare „Be Flat’s acrobatic journey in public space“ dėmesį telks į kūrybinį procesą, kylančius iššūkius ir gerąsias praktikas.

Be Flat. © Jimmy Kets

Tuo tarpu tos pačios dienos 15 valandą „Be Flat“ kūrėjai, Benjamin Vandewalle ir festivalio „SPOT“ šių metų dalyvė, Šeiko šokio teatro vadovė Agnija Šeiko, susitiks diskusijai „Transforming public spaces through art practices“. Diskusijos dalyviai su moderatore J. Lavrinec aptars, kaip menas gali transformuoti viešąsias erdves, įtraukti auditoriją bei formuoti ryšius su vietos gyventojais.

Agnija Šeiko. © Organizatorių nuotr.

Be virtualios edukacinės programos, „SPOT“ rengėjai scenos menų profesionalus jau nuo liepos 7 d. pakvietė dalyvauti gatvės teatro kūrybinėse dirbtuvėse su režisieriumi, gatvės teatro praktiku Adrian Schvarzstein. Per keturias intensyvaus darbo dienas dirbtuvių dalyviai pažindinasi su gatvės teatro kūrimo praktika, o liepos 11 d. 14 val. Menų spaustuvėje pristatys savo kūrybos rezultatą.

Visas seminarų transliacijas nurodytais laikais žiūrovai galės išvysti Menų spaustuvės „Facebook“ paskyroje.

Festivalio edukacinę programą rengia VšĮ „Strumi projects“ ir Menų spaustuvė. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments