Drąsi klasikinio baleto „Žizel“ interpretacija – jau šį savaitgalį Palangos koncertų salėje

Spektaklis „Žizel“. Organizatorių nuotr.

Balandžio 29 ir 30 d. 19 val. Palangos koncertų salėje (Vytauto g. 43) įvyks šokio spektaklio „Žizel“ premjera. Adolphe Adam baletas „Žizel“ yra vienas gražiausių romantinių baletų istorijoje. Pirmą kartą parodytas 1841 m. Paryžiuje, baletas iki šiol išlieka vienas populiariausių bet kurio teatro repertuare, o pagrindinis Žizel vaidmuo yra kiekvienos balerinos svajonė.

Sakoma, kad geri pasakojimai yra apie gyvenimą ir mirtį, meilę ir išdavystę.

Dviejų Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro choreografų Donato Bakėjaus ir Manto Černecko kurtas šokio spektaklis „Žizel“ – drąsi klasikinio baleto interpretacija. Jau beveik du šimtmečius gyvuojančią romantišką istoriją choreografai perkelia į šiuolaikinį pasaulį. Kaimas prie Reino virsta neapibrėžta pramonine erdve, fabriku, feodalai fabrikantais, o valstiečiai darbininkais.

Šiandienė „Žizel“ pasakoja turtingo fabriko vadovų sūnaus Alberto meilę paprastai darbuotojai Žizel. Graži meilės istorija įsikišus šalutiniams veikėjams ima vystytis katastrofiškai, kol ją sutepa prievarta, mirtis ir beprotybė. Sakoma, kad geri pasakojimai yra apie gyvenimą ir mirtį, meilę ir išdavystę – šiuolaikine forma atgimstanti „Žizel“ išlaiko šiuos teminius centrus ir siūlo aktualius naujus.

Komanda: choreografai Donatas Bakėjus ir Mantas Černeckas; dirigentas – Tomas Ambrozaitis, muzika – Adolphe Adam; Žizel – Aušra Krasauskaitė, Ana Bochovskaja-Zamulienė; Albertas – D. Bakėjus, M. Černeckas; Hilarijonas – Taurūnas Baužas, Simonas Laukaitis; Berta – Beata Molytė-Kulikauskienė, Kristina Gudelytė; Batilda – Milda Meškytė, Gintarė Jovaišaitė.

Spektaklio choreografas Donatas Bakėjus:

„Galima teigti, jog statyti „Žizel“ mintis kilo mums su Mantu Černecku tiesiog sėdint ir diskutuojant apie tai, ką naujo reikėtų parodyti publikai. Kalbos prasidėjo 2016 m. gruodį, o galutinai idėją subrandinome 2017 m. vasarį.

Manau, jog didžiausias iššūkis baleto trupei yra atlikti pasirodymą kartu su gyva muzika: gyvai grojantis orkestras gali šiek tiek pagreitinti ar sulėtinti tempą, kas šokėjams išties iššūkis, nes jie repeticijų metu išmoksta šokti vienodame tempe.

Kita užduotis – orkestrui su palyginti maža komanda (apie 40 žmonių) atkartoti pasaulinę muziką, kurią paprastai atlieka daugiau nei 100 žmonių. Be to, muzika klasikinė, o pastatymas – šiuolaikinis. Kaip viskas eisis, visi pamatysime premjeros dienomis.”

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments