Diskusijoje – tautiškumo ir lietuviško identiteto paieškos mene

Diskusijos vizualas. © LKI

Lietuvių kalbos institutas spalio 22 d. 18 val. kviečia į diskusiją „Lietuviško identiteto paieškos mene“. Jos metu kartu su meno pasaulio atstovais bus analizuojama lietuviškumo tema kūryboje, tautinio identiteto supratimas ir jo įtaka kūrybiškumui, idėjų sklaidai.

Kaip meno kūriniai padeda kalbėti apie svarbias, kartais net skaudžias ir nemalonias istorines patirtis?

Lietuvių kalbos institutas

Į šiandieninius meno kūrybos procesus įpinama tautiškumo gija atspindi ne tik kūrėjų požiūrį į lietuviškas šaknis, šalies istoriją ir kultūrą, bet ir per meno kūrinius suteikia progą kitose šalyse ir skirtingose kultūrinėse terpėse gyvenantiems žmonėms pažinti mūsų valstybę ir tautinę savimonę.

Petras Vyšniauskas. © Dmitrij Matvejev

Kaip meno kūriniai padeda kalbėti apie svarbias, kartais net skaudžias ir nemalonias istorines patirtis? Kodėl menininkams apskritai svarbu analizuoti gimtosios šalies istoriją ir vertybes? Ką jaučia kūrėjai, į savo muziką, tekstus ir paveikslus įterpdami tautiškumo temas? Ką juos girdėdami, skaitydami ir regėdami mąstome mes, meno mylėtojai ir vertintojai?

Atsakymų į šiuos klausimus ieškos diskusijos dalyviai: saksofonininkas, džiazo ir klasikinės muzikos kūrėjas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Petras Vyšniauskas, tapytoja, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatė Eglė Ridikaitė, taip pat jaunosios kartos kompozitorius, vienas muzikos festivalio „Muzika erdvėje“ vadovų Matas Drukteinis.

Eglė Ridikaitė. © Marius Morkevičius / VOXART.lt

Diskusiją moderuos Lietuvių kalbos instituto viešųjų ryšių koordinatorė, kultūros žurnalistė Rūta Šetikaitė.

Renginys vyks spalio 22 d. 18 val. Lietuvių kalbos instituto bibliotekoje. Įėjimas laisvas, tačiau būtina išankstinė registracija ČIA. Diskusija taip pat bus tiesiogiai transliuojama Lietuvių kalbos instituto feisbuko paskyroje.

Matas Drukteinis. © Tomas Terekas

Šis renginys – vienas iš diskusijų ciklo „Lietuviško identiteto paieškos: kalba, kultūra, istorija, vertybės“ susitikimų su įdomiausiomis lietuviškumo ir tautinės savimonės temas analizuojančiomis asmenybėmis. 

Projektą „Lietuviško identiteto paieškos: kalba, kultūra, istorija, vertybės“ finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. 

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments