Debiutinė I. Tarejevos tapybos paroda „Sintetinis organiškumas“ kvies apmąstyti kūno estetiką

Ieva Tarejeva / Asmeninio archyvo nuotr.

Rugsėjo 4 d. 18 val. galerijoje „Akademija“ (Pilies g. 44, Vilnius) atidaroma jaunosios kartos menininkės Ievos Tarejevos tapybos paroda „Sintetinis organiškumas“.

Savo kūrybinį procesą palyginčiau su ėjimu link.

Ieva Tarejeva

„Sintetinis organiškumas“ – tai pirmoji personalinė menininkės I. Tarejevos paroda. Pasirinkdama tapybą kaip šiuo metu vieną priimtiniausių raiškos priemonių, autorė analizuoja jai aktualias temas: aplinkos ir ypač kūno estetizavimą, fiziologinę atmintį, kūno laikinumą.

Šiais metais pabaigusi studijas Vilniaus dailės akademijos Monumentaliosios tapybos katedroje, I. Tarejeva parodoje pristatys įgytus įgūdžius ir sukauptus apmąstymus.

Parodos autorė Ieva Tarejeva:

„Kūrinių kiekis nebūna aiškus iki eksponavimosi dienos, nes esu nuolatiniame kūrybos procese, labai gali būti, kad likus kelioms dienoms iki darbų eksponavimo, nuspręsiu, kad kažkuris darbas, mano manymu, nėra paruoštas susitikimui su žiūrovu.

Kol kas mintyje turiu 10 darbų, iš kurių rinksiuosi, bet kadangi formatas gan didelis, tai dar derinsiu ir mąstysiu. Darbams reikia erdvės, kurią jie galėtų užpildyti savo istorija ir energija, todėl neketinu perkrauti. 

Ieva Tarejeva / Asmeninio archyvo nuotr.

Būtent šią seriją darbų kūriau ilgai, manau, grubiai sakant, tai užtruko apie metus. Tapydama daug eksperimentuoju, tad techniškai tai irgi užtrunka. Kūrybinės pradžios taškas buvo dar studijuojant Vilniaus dailės akademijoje, su keliais iš eksponuojamų darbų gyniausi bakalaurą.

Savo kūrybinį procesą palyginčiau su ėjimu link. Naujų darbų parodoje bus, nes esu jau toliau negu buvau prieš keletą mėnesių, kai gavau diplomą. Ir pačiai įdomu naujus darbus įtraukti į visumą, vis vien kol kas apmąstau tą patį kūno estetizavimo klausimą. 

Ruošiantis parodai, turbūt sunkiausia yra organizaciniai dalykai, nors jų ir nedaug, bet labai blaško ir tai, kad kaip tik sutapo studijos perkraustymas ir įsikūrimas naujose patalpose, kurį laiką kankinausi, neturėdama erdvės, kur dirbti.

Kokių lankytojų laukiu parodoje? Visada malonu, kai sulauki kritikos ir įvertinimo iš menu gyvenančių žmonių. Džiaugčiausi, jei užsuktų ir akademinė bendruomenė, buvę dėstytojai. Bet šiaip, apibendrinant, paroda skirta tapyba ir socialine kritika besidomintiems žmonėms. Laukiu visų.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments