Dalelė Anglijos Kaune: atidaroma britų fotografo Homer Sykes paroda

PAUL and LINDA McCARTNEY. Wings Tour (1975). Stock Images / organizatorių nuotr.

Balandžio 6 dieną, 17.30 val. Kauno fotografijos galerijoje (Vilniaus g. 2) vyks britų fotografo Homer Sykes parodos „Anglija 1970-1980“ atidarymas, renginyje dalyvaus ir parodos autorius. H. Sykes yra Londone gyvenantis fotografas, dirbantis dokumentikos bei fotožurnalistikos srityse.

Mano nuotraukos yra ne apie mane. Jos – apie žmones, jų aprangą, išvaizdą ir bendravimo būdus, o fonas joms suteikia sceniškumo.

Pristatomos parodos kūriniai pirmąkart buvo eksponuojami Robert Doisneau galerijoje Paryžiuje 2014-aisiais: tai paties autoriaus atrinkti darbai iš kūrybos periodo, skirto britų visuomenės bruožams tyrinėti. Paroda veiks iki gegužės 7 d. 

Michaël Houlette iš Maison de la photographie Robert Doisneau rašo:

„Daugumą Homer Sykes atrinktų darbų jo aštuntajame dešimtmetyje vykusiai parodai galima atpažinti iš kelių žmonių viename kadre kombinavimo. Kūrinių struktūra dažniausiai remiasi dviejų ar trijų personažų ryškumu, jų išsiskyrimu, ekspresija bei išreiškiamu požiūriu.

Kūriniuose nėra pernelyg akivaizdžios krypties ar kompozicinės technikos, vietoje to menininkas naudoja sistemišką, stebėjimais grįstą fotografavimo metodą: trumpas židinio nuotolis, keletas preliminarių įžvalgų ir akcentuojamos angliškos manieros, ypač atviras mandagumas – darant kelias nuotraukas autorius turėjo būti itin arti subjektų, kurie, atrodo, yra išauklėti ignoruoti įkyriai priešais juos plušantį menininką.

Dalyvavęs parodos atidaryme, tačiau likęs už kadro savo darbuose, Homer Sykes diskretiškumą pavertė tikru prekės ženklu: „Mano nuotraukos yra ne apie mane. Jos – apie žmones, jų aprangą, išvaizdą ir bendravimo būdus, o fonas joms suteikia sceniškumo“. Autorius žino, ką ir kaip reiktų matyti, todėl vardan savo nuotraukų herojų atsisako kadro suvaržymų.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments