Brave Noises debiutiniame albume kviečia improvizuoti gyvenimą tarp sapnų

Brave Noises. Organizatorių nuotr.

Daugiau nei per dvejus metus savo kompozicijomis, profesionalumo maksimalizmu ir estetiniu minimalizmu džiazo gerbėjų širdis pavergusi grupė Brave Noises išleido pirmąjį albumą „Between the Dreams“, kuriame kviečia improvizuoti gyvenimą tarp sapnų.

Siekiame sakyti tiesą sau ir kitiems, tiesą, kuri dažnai nėra nei linskma, nei lengvai „suvalgoma“.

Mantvydas Pranulis

Debiutiniame albume „Between the Dreams“ (liet. „Tarp sapnų“) melomanai ras 10 ryškiausių ir naujausių grupės kompozicijų, daugumos jų autorius – Mantvydas Pranulis. Kūriniai „Minimalism“ ir „The Apocallypse“ (antra ir trečia dalys) buvo sukurti muzikantams improvizuojant kartu, o kompoziciją „So deep so plain“ parašė grupės gitaristas Mindaugas Stumbras.

Pristatydami albumą, muzikantai sako, kad gražiausios  akimirkos jų koncertuose įvyksta, kai atlikėjai pasiduoda intuicijai ir leidžia sau pabėgti nuo struktūrų, kažkur į iracionaliąją erdvę; šis pojūtis pasirodė artimas sapnams, svajonėms ir tam, iš kur visa tai atsiranda, – gyvenimui. Pasiklausyti ir įsigyti albumą jau galima Spotify ir iTunes platformose, o netrukus žadama paskelbti ir albumo pristatymo turo planus.

Jaunų, novatoriškų ir veržlių džiazo muzikantų grupė koncertuose atlieka beveik vien autorinės kūrybos kompozicijas, kurias sunkiai įmanoma priskirti vienam ar net keliems muzikiniams stiliams: įvairių krypčių džiazas, folk, world, alternatyvaus roko muzikos sintezė formuoja nestandartinį ir unikalų atlikėjų kuriamą garsinį paveikslą.

Albumo pristatymas:

Brave Noises sudaro Arminas Bižys (saksofonas baritonas), Kazimieras Jušinskas (saksofonas altas), Mindaugas Stumbras (gitara), Domas Snarskis (būgnai), Mantvydas Pranulis (klavišiniai) ir Ernest Germanovič (bosinė gitara). Grupė yra laimėjusi tarptautinio festivalio „Vilnius Jazz“ konkursą „Young Power“, dalyvavusi tarptautiniuose „Vilnius Mama Jazz“ bei „Peronas Jazz“ festivaliuose.

Jų muzika išsiskiria „drąsiais“ garsais ir ritminiais piešiniais, stilių diversifikacija, kuri tik pabrėžia muzikantų virtuoziškumą bei jų kūrybos originalumą. Patiriamos emocijos bei siurrealūs vaizdiniai tampa savotiška terapija ir patiems atlikėjams, ir klausytojams, o netikėti muzikiniai sąskambiai išlieka ilgai atmintyje. Dėmesį iki paskutinio garso prikausto ir energingos bei profesionalios atlikėjų imporvizacijos.

Grupės lyderis Mantvydas Pranulis VOXART pasakoja apie džiazą, grupę Brave Noises ir naująjį albumą.

„Prisimenu, kaip trokšdami kūrybinės savirealizacijos, mokydamiesi Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje, karts nuo karto su Mindaugu, Domu ir Kaziu susitikdavome pagroti 119 klasėje. Galima sakyti, mūsų grupė susikūrė 119-oje. Viename tokių susiėjimų ir gimė pirmoji mūsų kompozicija „Apocallypse“, kurią rasite ir albume.

Ši kompozicija tikriausiai ir yra mūsų, kaip grupės, tolimesnio vystymosi priežastis. Nostalgiškai prisimenu, kaip paprastas boso rifas ir tema iš trijų natų mus nunešė į absoliučią ekstazę. Iki dabar, po daug valandų, praleistų scenoje ir repeticijose, tai yra viena įsimintiniausių akimirkų mano kūrybiniame kelyje.

Albumo „Between the Dreams“ viršelis. Organizatorių nuotr.

Džiazo, improvizacinė instrumentinė muzika nėra komercinė ir pasirinkę tokį kurybinį kelią mes nesiekiame tapti scenos mesijais. Ko mes siekiame – sakyti tiesą sau ir kitiems, tiesą, kuri dažnai nėra nei linskma, nei lengvai „suvalgoma“. Norime pasiekti žmogų, kuris priims mūsų tiesą, pajus ją.

Per šiuos dvejus mūsų gyvavimo metus, niekada negalvojome, kaip įtikti klausytojui, kas, man atrodo, reta šiais laikais. Visas šio albumo gimimo procesas buvo susijęs su  išgyvenimais ir siekiais, kurie – labiau dvasiniai, nei materialūs. Paslapčia senose klasėse ieškojome fundamentalumo garsuose, žaisdami jų avatarus. 

Džiaugiamės, kad albumas po truputį pasiekia klausytojus. Oficialaus jo pristatymo dar neturėjome, planuojame tarptautinį turą: derinamės dėl koncertų didžiuosiuose Lietuvos miestuose, Rygoje, Taline, tolimesniuose planuose – Didžioji Britanija ir kitos Europos šalys. Taip pat sulaukėme dėmesio iš kelių užsienio džiazo prodiuserių, taigi albumas, nors kol kas ir nesulaukė daugybės perklausų ar pardavimų,  suteikė mums daug naujų galimybių eiti pirmyn.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments