Birželį Klaipėdoje vyks pirmasis tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“

Organizatorių nuotr.

2017 m. birželio 1 – 25 d. Klaipėdoje vyks pirmasis tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“. Festivalis „TheATRIUM“ – programos „Klaipėda – Lietuvos kultūros sostinė 2017“ dalis.

Festivalį skiriame mąstančiam žiūrovui. Esame įsitikinę, kad tokių Klaipėdoje yra pakankamai – tik per ilgus teatrinio apmirimo metus jie susirado kitokių pomėgių.

Gintaras Grajauskas

Festivalio organizatoriai teigia, kad jų tikslas – kuo plačiau supažindinti Vakarų Lietuvos gyventojus su vertingiausiais šiuolaikinio teatro spektakliais. Todėl pasitarus su rėmėjais buvo nuspręsta bilietų kainų nedidinti – bilietai į visus festivalio spektaklius kainuos nuo 5 iki 15 eurų. Tai rėmėjų dovana klaipėdiečiams. Festivalio metu žiūrovai galės išvysti 12 pasirodymų, kuriuos pristatys trupės iš šešių šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos.

Vienas iš festivalio organizatorių Gintaras Grajauskas:

„Iššūkių daugybė – tai pirmasis tokio masto mūsų organizuojamas festivalis. Festivalio apimtis didelė, darbo – tiek organizacinio, tiek ir techninio, labai daug. Paprastai rimtus festivalius organizuoja specialiai tam sukurta komanda, kuri nuolat iš to ir gyvena – gauna už tai solidžius atlyginimus. Festivalį „TheATRIUM“ organizuoja Klaipėdos dramos teatro darbuotojai, pajamų iš to negausiantys. Klaidų, be abejo, bus – kas jų nedaro. Bet mes norime daryti jas patys, o ne būti tik dar viena papildoma aikštele kitų veiklai. Tokiu vasaros kino teatru, į kurį sezono metu atvykęs mechanikas parodo poilsiautojams filmą.

Nemalonus netikėtumas buvo metų pradžioje paskelbtas skandalingas Lietuvos kultūros tarybos ekspertų sprendimas nefinansuoti festivalio – jam jau gavus gana solidų finansavimą iš Klaipėdos savivaldybės. Dar labiau nemalonu, kad oficialiai Klaipėda šiemet yra paskelbta Lietuvos kultūros sostine. Sunku patikėti, bet trūkstamą lėšų dalį festivaliui surinko rėmėjai – Klaipėdos verslininkai. Net nereikėjo labai prašyti – perskaitę spaudoje apie situaciją, patys pradėjo mums skambinti ir siūlyti pagalbą. Fantastiškas miestas. Meįsivaizduoju, ar kur kitur tai būtų įmanoma.

Kuo bus ypatingas „TheATRIUM“? Visų pirma tuo, kad festivalis visiškai klaipėdietiškas, kuriamas pačių klaipėdiečių rankomis ir lėšomis. Mūsų žiniomis, tai vienintelis Lietuvos istorijoje tarptautinis festivalis, kuriamas išskirtinai vieno miesto. 40 tūkst. eurų festivaliui skyrė Klaipėdos miesto savivaldybė, 60 tūkst. – miesto verslininkai, 30 tūkst. – pats Klaipėdos dramos teatras.

Kokiais kriterijais remiantis atrinkome festivalio dalyvius? Jei visai trumpai, pagrindinis kriterijus – kokybė. Mes turime puikių teatrų, esančių visiškai kaimynystėje, bet į Varšuvą ar Taliną – o net ir į Vilnių – iš Klaipėdos pažiūrėti spektaklių gali nuvykti tik nedaugelis teatro fanatikų.

Festivalį skiriame mąstančiam žiūrovui. Esame įsitikinę, kad tokių Klaipėdoje yra pakankamai – tik per ilgus teatrinio apmirimo metus jie susirado kitokių pomėgių. O jei tokių nebėra – užsiauginsime iš naujo. Manau, kad festivalio spektaklių atvyks žiūrėti ir nemažai žmonių iš visos Lietuvos. Mūsų tikslas – kad „TheATRIUM“ taptų kasmetiniu renginiu. Jau dabar pradedame planuoti 2018 m. festivalio repertuarą.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments