BEGASAS 2020: judesio spektaklis „Akmens sriuba“ ir muzikinis spektaklis „Trijų grašių opera“

Featured Video Play Icon

Tarptautinis ypatingų teatrų festivalis „Begasas“ 2020


Judesio spektaklis „Akmens sriuba“ (pagal Bruno Ferrero pasakojimą)

Vilniaus m. biudžetinės įstaigos dienos centro „Šviesa“ teatro studija TTT (meno vadovė ir režisierė  Silvijana Bilskytė)

Miestelyje gyvena tikri keistuoliai. Jie niekuo nepasitiki. Jie – atsargūs, bailūs ir labai godūs. Pasirodęs Nepažįstamasis sudrumsčia jų ramų gyvenimą. Keliautojas buvo labai įžvalgus. Nutaręs išvirti sriubą iš akmens, jis sugrąžina į miestelį vienybę ir bendrystę. Virdami sriubą, dėkite ką turite, bet nepamirškite įdėti svarbiausio – truputėlio meilės ir tikėjimo.

Muzikinis spektaklis Trijų grašių opera (pagal Bertoldą Brechtą)

Integracinis teatras Azdako Sodas (Tbilisis, Sakartvelas; meno vadovas ir režisierius Ivane (Bacho) Gabruashvili)

„3 skatikai? Tik 3 skatikai?“ – šiuo pagrindinio operos personažo Bertholdo Brechto klausimu įsivaizduojamam draugui teisėjui Azdakui prasideda kūrinio veiksmas. Pjesės autorius B. Brechtas pasakoja istoriją apie elgetą, vagį ir prostitutę. Šie trys personažai aptaria skatiko kainą ir patį kūrinio autorių, kuris kartu yra ir teatrinio veiksmo dalyvis. Į šį pokalbį įsitraukia ir humaniškasis spektaklio personažas, kurį autorius sukūrė siekdamas teisingumo pasaulyje, valdomame neteisybės.
Spektaklio režisierius Ivane Gabruashvili teigia, kad scenoje vykstantis veiksmas yra artimas tikrovei –  jei tai vyktų šiandienos Sakartvele, personažų elgesys nieko nestebintų. Nieko nestebintų, jei personažai teisėjas Azdakas ir Brechtas kurtų, pieštų, skaitytų ar rašytų kartu su paprastais šalies žmonėmis, kurie nors ir grieždami dantimis gyvena neteisybėje – šalyje, valdomoje kriminalų. 


Aptarimas su festivalio žiuri ir dalyviais

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments