BEGASAS 2020: audiovizualinis spektaklis „Gimimo mitas“ ir judesio spektaklis „Sename kine“

Featured Video Play Icon

Tarptautinis ypatingų teatrų festivalis „Begasas“ 2020


Audiovizualinis spektaklis „Gimimo mitas“

Kauno (Lietuva) Nepriklausomas plastinės dramos teatriukas (meno vadovas ir režisierius režisierius Virgis Bortkevičius, Aktorė Ernesta Žemaitytė)

Visi gyvenam mažiausiai trijuose būviuose: tokie, kokie esam iš tikro, tokie, kokiais save įsivaizduojam ir tokie, kokiais norėtume būti. Kokie mes ištikrųjų – neaišku. Kokiais save įsivaizduojam – klystame. Kokiais norime būti – apsigaudinėjam. Ir atrandam, kad kiekvienas iš mūsų – ne vienas žmogus, o visi trys, ir netgi kur kas daugiau.
Ernesta gimė su negalios simptomais. Kodėl? Kadangi žmogaus protas turi tokią savybę: nori viską žinoti, o ko nesugeba sužinoti, apgaubia mitais. Tai ir mes panorom atsakyti į šį klausimą, į kurį gali atsakyti tik dievas, ir sukūrėm mitą apie jos gimimą. O gal tai ne mitas?

Judesio spektaklis Sename kine

Kelcų (Lenkija) Teatras Šypsena (meno vadovė ir režisierė Alicija Pilat)

Pantomimos ir šokių inscenizacija persipynusi juodai balto nebylaus kino tradicija. Tarpininku tarp scenų yra artistas, vaidinantis žinomą aktorių, filmo genijų Čarlį Čapliną. Senojo kino atmosferą sukuria juodai balti kostiumai, rekvizitai, muzika, artistų vaidyba, atkartojanti charakteringą Čaplino asmenybę.


Aptarimas su festivalio žiuri ir dalyviais

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments