„Baltijos kino dienose“ – pažintis su latvių ir estų kino naujienomis

Kadras iš filmo „Skandinaviška tyla“.

Besibaigiant vasarai „Baltijos kino dienos“ vėl kvies kino gerbėjus žiūrėti įdomiausias kaimynų kino naujienas. Šiemet kino tiltas per Lietuvą, Latviją ir Estiją nusities ketvirtą kartą.

Programos centre šiemet – kultūra, jos įtaka žmogaus asmenybei.

„Baltijos kino dienos“

Rugpjūčio 25-26 d. Vilniuje bus rodoma keturių reikšmingų kaimynų filmų programa – du latvių ir du estų vaidybiniai bei dokumentiniai kino darbai. Visi „Baltijos kino dienų“ seansai ir vėl nemokami.

Programos centre šiemet – kultūra, jos įtaka žmogaus asmenybei. „Baltijos kino dienas“ atidarys estų dokumentinis filmas „Metai, pilni scenų“ (rež. Marta Pulk, 2019), nukelsiantis į socialinį eksperimentą. Filmo kūrėjai pasiūlė ypatingą darbą niekada teatre nesilankiusiam žmogui: visus metus eiti į visus Estijoje pastatytus teatro spektaklius ir rašyti jų recenzijas. Filmas atskleidžia neįtikėtiną kultūros galią keisti gyvenimus.

Kadras iš filmo „Metai, pilni scenų“.

Kino dienų metų žiūrovai taip pat pamatys estų režisieriaus Martti Helde filmą „Skandinaviška tyla“ (2019). Tai psichologinė drama su trilerio elementais, apie du žmones, vienijamus smurto persunktos praeities. Jų kelionę žaizdų gijimo link lydės pasirinkimai, amžiams pakeisiantys jų likimus.

Latviškoji programos dalis kvies mylimas knygas išgyventi naujai ekrane. Romantinė latvių komedija,pastatyta pagal garsaus latvių rašytojo Anšlavs Eglitis romaną, „Homo Novus“ (rež. Ana Vidujela, 2018) žiūrovus nukels į 1930-ųjų Rygos meno bohemos terpę. Tai – ironiškas ir nostalgiškas žvilgsnis į stilingą, intrigų ir ambicijų kupiną pirmosios Latvijos Nepriklausomybės dešimtmetį.

Kadras iš filmo „Jelgava‘94“.

„Baltijos kino dienų“ programoje Lietuvoje bus parodytas ir latvių filmas „Jelgava‘94“ (rež. Jānis Ābele, 2019), sukurtas pagal populiarų Latvijos rašytojo Janio Joņevo to paties pavadinimo romaną, kurį čiupo Z kartos keturiolikmečiai, įvertino ir pamilo jų tėvai bei mokytojai. Knyga jau išversta į 9 užsienio kalbas, o 2014 m. apdovanota Europos Sąjungos literatūrine premija. Filme per maištingo jauno žmogaus brendimą, prisodrintą metalo muzikos, atskleidžiamas spalvingas ir įtaigus ką tik nepriklausomybę atgavusios 1994-ųjų Latvijos portretas. 

„Baltijos kino dienos“ rugpjūtį vyks ir Rygoje bei Taline. Latviai rugpjūčio 23-24 d. turės galimybę susipažinti su lietuvių filmais „Rūgštus miškas“ (rež. Rugilė Barzdžiukaitė, 2019) ir „Nova Lithuania“ (rež. Karolis Kaupinis, 2019). O estai rugpjūčio 26-27 d. pristatys kino darbus „Čia buvo Saša“ (rež. Ernestas Jankauskas, 2018) ir „Nova Lithuania“. Į pristatymą Estijoje planuoja atvykti ir filmo režisierius K. Kaupinis.

Baltijos kino dienos. © Organizatorių nuotr.

„Baltijos kino dienų“ seansai Lietuvoje, rugpjūčio 25-26 d., vyks „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre. Visi „Baltijos kino dienų“ seansai – nemokami.

„Baltijos kino dienų“ programa

Kino teatras „Forum Cinemas Vingis“ (Savanorių pr. 7, Vilnius)

Rugpjūčio 25 d., antradienis / 5 salė

18 val. „Metai, pilni scenų“ / rež. Marta Pulk, Estija, 2019 m., 106 min., dokumentinis
20.45 val. „Skandinaviška tyla“ / rež. Martti Helde, Estija, 2019 m., 75 min., drama

Rugpjūčio 26 d., trečiadienis / 5 salė

18 val. „Homo Novus“ / rež. Ana Vidujela, Latvija, 2018 m., 90 min., romantinė komedija
20.45 val. „Jelgava‘94“ / rež. Jānis Ābele, Latvija, 2019 m., 88 min., nuotykių drama

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments