AV17 galerija persikelia į naujas patalpas ir atidaro R. Milkinto parodą „Daugmaž vidurdienis“

R. Milkintas. „Dabar“ (2017) / organizatorių nuotr.

Rugsėjo 7 d. galerijoje AV17 (Totorių g. 5, Vilnius) atidaroma Rimanto Milkinto skulptūrinių instaliacijų paroda „Daugmaž vidurdienis“. Žiūrovai simboliškai kviečiami parodą apžiūrėti vidurdienį (nuo 13 val.), o oficialus parodos atidarymas vyks vakare (rugsėjo 7 d., 18 val.) Vilniaus galerijų savaitgalio metu.

Pristatomuose darbuose daugiausiai naudojama geležis tampa savotišku kūrybinės brandos ir stabilumo simboliu.

Paroda konceptualiai apžvelgs kūrėjo patirtį ir vystomas kūrybines idėjas. „Daugmaž vidurdienis“ retrospektyviai pristatys menininko kūrybą naujai sukurtais darbais. AV17 galerijos naujas erdves užpildys menininko skulptūrinės instaliacijos, kurias autorius sieja su tam tikrais žodžiais, naudojamais kalbant apie laiką ir laikmetį.

Šie žodžiai buvo menininko vartojami kūrybinio proceso metu bei atskleidžia šiuolaikinio laikmečio dvasią, informacijos perteklių, greitą gyvenimo ritmą, kuomet nuolatos jaučiamės skubantys, tačiau tuo pačiu ir jau vėluojantys. R. Milkintas šios parodos darbuose naudoja praeities, dabarties ir ateities kalbinius motyvus, kurie atspindi tiek jo kūrybos etapus, tiek bendražmogiškus šiuolaikinio gyvenimo diktuojamus tempus. Pristatomuose darbuose daugiausiai naudojama geležis tampa savotišku kūrybinės brandos ir stabilumo simboliu.

Paroda taip pat taps ir simboline pradžia naujai erdvei, nauju AV17 galerijos laiku ir laikmečiu, nes nuo 2011 m. veikianti AV17 galerija po šešių metų sėkmingos veiklos iš Aušros vartų gatvės persikelia į miesto centrinę dalį Totorių gatvėje, erdvesnes patalpas, leisiančias galerijos veiklą plėtoti didesniu mastu bei pasiekti platesnę auditoriją.

Rimantas Milkintas. X (2015) / organizatorių nuotr.

Rimanto Milkinto paroda galerijoje veiks iki spalio 5 d.

Galerija ir toliau vystys panašaus pobūdžio projektus pristatydama šiuolaikinės skulptūros, instaliacijų, objekto meno, fotografijos bei videomeno parodas. AV17 veikla pasipildys įvairiais edukaciniais užsiėmimais: paskaitomis apie šiuolaikinį meną, susitikimais su menininkais, menininkų vedamomis kūrybinėmis dirbtuvėmis ir kt.

Parodos autorius Rimantas Milkintas:

„Parodoje bus eksponuojami darbai, sukurti šią vasarą. Kūriniai apima pastarųjų metų vystomas temas ir visiškai šviežius sumanymus. Eksponuojami kūriniai, didele dalimi, yra šios parodos produktas.

Ką įvardyčiau kaip didžiausią iššūkį ruošiantis atidarymui? Ko gero, sunkiausia yra išlaikyti parodos ekspozicijos vientisumą. Paskutiniai darbai ganėtinai skirtingi ir kiekvienas prašosi atskiros erdvės ar net parodos. Tačiau visus kūrinius sujungiantis  laiko ir laikmečio kontekstas turėtų situaciją suvaldyti.”

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments