Ar įmanomas kokybiškas darbas su bendruomene per nuotolį?

© Kauno menininkų namai

Kauno menininkų namai (KMN) sausio 28 dieną, ketvirtadienį, 18:30 kviečia į virtualų rezidencinio formato laboratorijų pristatymą „Prisilietimas, bendruomenė ir karantinas“.

Norėjome sukurti erdvę, į kurią galima įeiti, imituojant realaus susitikimo veiksmą.

Dovilė Gaižauskienė

2020 metų pabaigoje rezidencijų projekte dalyvavo trys menininkės: šokėjos ir choreografės Indrė Puišytė-Šidlauskienė bei Vilma Pitrinaitė ir tarpdisciplininio meno kūrėja Marija Nemčenko. Kartu su ekspertų pagalba menininkės dirbo su skirtingomis bendruomenėmis, siekdamos užmegzti ryšį, pasidalinti savo idėjomis ir patirtimi, atrasti naujus bendrakūrybiškumo būdus bei įveikti nuotolio iššūkius.

Finalinio renginio metu interaktyvioje prezentacijoje, sukurtoje Performatyvaus dizaino asociacijos komandos, bendradarbiaujant su projekto dalyviais ir KMN, bus pristatyta rezidencijų projekto eiga, iššūkiai, rezultatai ir atrastos gerosios praktikos. Pristatymą seks gyva diskusija, kurios metu dalyviai analizuos, ar karantino metu galimas artimas ir kokybiškas darbas, įtraukiantis sunkiau pasiekiamas bendruomenes.

Virtualaus renginio žiūrovų laukia netradicinė projekto pristatymo forma – kiekvienas norintis turės galimybę patekti į tris virtualius kambarius (po vieną kambarį paskirta kiekvienai rezidentei). Juose rasite įvairius artefaktus pristatančius menininkių vykdytų projektų idėjas bei procesą. 

© Kauno menininkų namai

„Šiuo metu gyvename karantino sąlygomis – gyvi renginiai nevyksta, o virtualūs yra labai riboti, todėl norėjome sukurti erdvę, į kurią galima įeiti, imituojant realaus susitikimo veiksmą. Kitokiomis sąlygomis galbūt būtume organizavę parodą, o ši virtuali aplinka tampa to replika, bandymas atkurti galimybę projektus pristatyti erdviškai. Tikimės, kad toks sprendimas leis žiūrovams ne tik išgirsti, bet ir patirti rezidencijų eigos ypatumus. Be to, mes į šį pristatymą žiūrime, kaip į galimybę ir toliau jame talpinti medžiagą“, – prezentacijos sumanymą komentavo Performatyvaus dizaino asociacijos įkūrėja ir projektų vadovė Dovilė Gaižauskienė.

Prezentacijoje ir diskusijoje bus aptariamos nuo spalio mėnesio vykusių rezidencijų idėjos bei jų vystymas karantino sąlygomis. I. Puišytė-Šidlauskienė savo projekto metu šokio ir judesio teikiamas galimybes tyrinėjo kartu su žmonių su regos negalia bendruomenės nariais. Tinkamai parengti užsiėmimų programą šokėjai padėjo Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos meno projektų vadovės Linos Puodžiūnienės įžvalgos. Choreografė virtualių susitikimų metu padėjo dalyviams geriau pajusti savo kūną, atrasti naują būdą judėti ir atsipalaiduoti.

V. Pitrinaitės rezidencijos tikslas – padėti jaunimui pažinti šiuolaikinį šokį ir jo pagalba geriau suprasti save. Pasitelkusi socialinį tinklą „Facebook“, choreografė sukūrė virtualią grupę, kurioje projekte dalyvaujantys paaugliai galėjo saugiai dalintis savo nuomone bei idėjomis ir vykdyti kūrybines užduotis. Bendradarbiaudama su paaugliais menininkė siekė suprasti, koks šokis jiems yra įdomus, o koks – ne, bandė padėti atrasti tokias judėjimo formas, kurios būtų artimos ir priimtinos.

© Kauno menininkų namai

M. Nemčenko Šilainių mikrorajono gyventojus kvietė ieškoti bendrų jungčių tarp sporto ir meno. Menininkė savo projektą vykdė atsižvelgdama į mikrorajono urbanistinę aplinką bei čia gyvenančio jaunimo poreikius. Pasitelkdama kūrybines praktikas M. Nemčenko siekia bendruomenėms padėti pritaikyti viešąsias erdves sporto, bendravimo ir meno veikloms. Rezidencijos metu menininkė naujiems užsiėmimams pritaikė trijų žaidimų aikštelių objektus.

Virtualaus finalinio renginio metu, menininkės pristatys savo projektų sėkmes bei nesėkmes ir idėjas, kaip darbas su bendruomene galėtų vykti ateityje. Diskusijoje taip pat dalyvaus: Aklųjų ir silpnaregių bendruomenės narys Simonas Kriaučiūnas, „Šilainiai project“ įkūrėja ir bendruomenės organizatorė Evelina Šimkutė, Vilniaus atviro jaunimo centro „Mes“ darbuotoja Mantė Surgautaitė, Performatyvaus dizaino asociacijos įkūrėja ir projektų vadovė Dovilė Gaižauskienė, asociacijos narys, grafikos ir interakcijų dizaineris Aurimas Gaižauskas ir asociacijos narė, choreografė Indrė Ginkevičiūtė.

Daugiau apie renginį ČIA.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments