Apeirono teatro premjeroje – aborto temos gvildenimas

Organizatorių nuotr.

Sausio 30 d. 19 val. Apeirono teatras kviečia į spektaklio „Žinduolių perėja“ premjerą, vyksiančią Klaipėdos dramos teatre (Teatro g. 2, Klaipėda).

Tai labai jautri, labai skaudi tema. Vidinio moters pasaulio chaosas aborto ar išvalymo aplinkybėse, trauminės pasekmės, nelauktų vaikų sielvartas.

Greta Kazlauskaitė

„Žinduolių perėja“ kelia sudėtingas ir opias šiandienos problemas: abortų traumines pasekmes, nelauktų vaikų sielvarto metamorfozes, motinystės instinkto defektus, gyvųjų ir mirusiųjų bendravimą per transą ar somnabulizmą. Scenoje šios temos vystomos per kasdienių patirčių ir būklių fenomenologiją, kartais netgi pasiduodant iliuzijai, kad realybė gali viską paslėpti po abejingumo ar saviironijos kaukėmis. 

Spektaklio režisierė Greta Kazlauskaitė:

„Pasirodymo idėja pradėta gvildenti dar vasarą. Vėliau vyko informacijos rinkimas, scenarijaus rašymas, scenarijaus adaptacija scenai… Su aktoriais prie šios temos dirbome pusantro mėnesio. Laiko tokiai temai lyg ir mažoka, bet toks gyvenimas: visi skuba, lekia, bėga.

Didžiausias iššūkis kuriant  spektaklį, buvo pati tema ir pozicija šiuo klausimu. Tai labai jautri, labai skaudi tema. Vidinio moters pasaulio chaosas aborto ar išvalymo aplinkybėse, trauminės pasekmės, nelauktų vaikų sielvartas… Apeirono teatro spektaklyje „Žinduolių perėja“ neakcentavome kategoriško pozicionavimo –  mes už ar prieš tokį pasirinkimą.

Veikiau kviečiame visus susimąstyti, kodėl toks reiškinys vis dar egzistuoja, kodėl toks sunkus tas virsmas iš rūšinio žinduolio į tikrą žmogų, kokį šiandienos pasaulį mes sukūrėme, jei jame žmonės pasirenka žudyti savo vaikus. Sakydama mes, žmonės, kalbu ne apie besilaukiančią moterį ar jos vyrą. Kalbu apie kiekvieną mūsų.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments