Aisčio Kavaliausko parodoje „Šešėliai“ – gatvės meno įvaizdžiai

A. Kavaliauskas. Organizatorių nuotr.

Grafo galerijos organizuojamas projektas „XOXO from Young Blood“ pristato menininko Aisčio Kavaliausko tapybos parodą „Šešėliai“. Darbai eksponuojami neformalioje ir netikėtoje meno erdvėje – restorane „DUBLIS“.

Kiekvienas restorano klientas organiškai tampa parodos žiūrovu.

Aistis Kavaliauskas

Anot Grafo galerijos kuratorės Aistės Marijos Grajauskaitės, A. Kavaliauskas „savo aktyviu gebėjimu pastebėti meną sociume ir sociumą mene ne tik įsilieja, bet ir kuria šiuolaikinę tapybos tradiciją, kurioje juntama sociumo ir meno erdvės sintezė kiekviename kasdieniame žingsnyje.

Projektas „XOXO from Young Blood“ siekia padėti jauniesiems vizualinio meno atstovams būti pastebėtiems ne tik meno, bet ir plačiosios žiūrovų auditorijos.“ Tai pirmas kartas, kai „Grafo galerija“ bendradarbiauja su menininku Aisčiu Kavaliausku. Kūrinius galima apžiūrėti iki kovo 18 d.

Menininkas Aistis Kavaliauskas:

„Tradicinis parodos atidarymas nuo pat pradžių nebuvo planuotas, kadangi darbai eksponuojami prestižiniame, nuolat dirbančiame restorane. Asmeniškai mane ši parodos sąlyga tenkino, kadangi suvokiu, jog kiekvienas restorano klientas organiškai tampa parodos žiūrovu.

Kasdieninis restorano socialinis vyksmas savotiškai įkūnija parodos atidarymo atmosferą. Tad su galerijos pasiūlymu eksponuoti savo darbus restorane sutikau ganėtinai greitai. Supratau, jog tai bus gera vieta toliau plėtoti išorės ir vidaus paradokso temą.

Mano nuomone, gatvės meno įvaizdžių kupina tapyba, atsidūrusi prestižiniame restorane, turi potencialo kelti diskusiją apie vizualių išraiškų vertes ir prasmes. Pagrindinės mintys, motyvavusios tiek kūrinių, tiek parodos atsiradimą – skirtingi kontekstai, kultūrų dermės, skatinančios naujas diskusijas, atvirkštinė šešėlio logika, kur šešėlis atveria vaizdo fragmentą, o ne jį slepia – kviečia žiūrovą kurti asmenines vaizdo prasmes.

Gatvės meno kultūra jau kuris laikas yra mano kūrybos sudedamoji dalis. Savo kūrybą suvokiu kaip daugybės įtakų svarstymą, į kurį telpa ir gatvės meno įtaka. Ne tik šiais įvaizdžiais tyrinėju savo identitetą, tačiau jų apraiškos labiausiai matomos mano socialiniuose puslapiuose.“

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments