A. Kavaliauskas naujoje parodoje analizuoja stebėjimo temą

A. Kavaliauskas. „Elnias“

Rugsėjo 1 d. 18 val. GRAFO galerijoje (Trakų g. 14, Vilnius) vyks Aisčio Kavaliausko parodos „Stebėtojas“ atidarymas. Parodoje menininkas pristatys naujausius savo kūrinius – tapybos darbus, videoinstaliacijas, skulptūrinius objektus ir kita.

Manau, kiekvienas esame daugiau ar mažiau stebėtojai.

Aistis Kavaliauskas

Aistis Kavaliauskas yra jaunosios kartos atstovas, kuriantis įvairių formų vizualinį meną. Neretai apsistojantis ties erdviniais objektais ir koliažais, šiuo metu menininkas dirba su konceptualiąja grafika, šiuolaikine skulptūra, tapyba ir instaliacijomis. Studijų metais A. Kavaliausko darbuose atsiradęs miesto personažas dar šiandien menininkui yra svarbus.

Pastarąjį jis tyrinėja per nuolatos kintančias struktūras fiziniuose ir socialiniuose lygmenyse. Įvairūs miestuose vykstantys reiškiniai, turintys vienokias ar kitokias vizualines išraiškas, yra A. Kavaliauską dominantys veiksniai. 

A. Kavaliausko meno kūrinių stebėtojas atranda save neribotame laike ir lokacijoje. Tokį pojūtį pasiekti padeda menininką įkvepiantys ir kūriniuose naudojami modernaus, XXI a. ir street art kultūros įvaizdžiai, siužetai ir simboliai.

Pastarieji dėl istorinio naratyvo ir vis dar kvestionuotinos vietos meno erdvėje (nuolatos kylanti diskusija apie street art – ar tai menas, ar labiau socialinės akcijos) leidžia žiūrovui jaustis lyg nuolatos kintančioje ir dinamiškoje erdvėje arba tokią susikurti. Parodą kuruoja Aistė Marija Grajauskaitė, kūrinius kviečiame apžiūrėti iki spalio 24 d.

A. Kavaliauskas. „Atrakink namus“

Parodos autorius Aistis Kavaliauskas:

„Iš esmės beveik visi kūriniai sukurti 2017 m., išskyrus kelis objektus iš 2016-ųjų. Manau, kad parodai specialiai nieko nekūriau, greičiau atvirkščiai – iš troškimo kurti atsirado kūriniai, o vėliau išsivystė į parodą. 

Tikiu, kad kiekvienai kilusiai kūrybinei idėjai reikia rasti jai labiausiai tinkančią mediją, raiškos formą, todėl parodoje žiūrovai išvys tiek video, tiek tapybą, tiek skulptūrinius objektus. Neretai tokiu atveju gresia kūrybinis nenuoseklumas, tačiau manau, jog eksperimentavimas pasitelkiant įvairias medijas padeda praplėsti kūrybinį lauką.

Kas yra Stebėtojas? Manau, kiekvienas esame daugiau ar mažiau stebėtojai. Šioje parodoje pateikiu tiek savo pastebėjimus, tiek narplioju pačią stebėjimo temą. Ši tema domina savo platybėmis nuo budistinės savistabos iki paranojiško aplinkos stebėjimo.“ 

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments